Mornar serijom 17:0 prekinuo niz pobjeda Budućnosti u "Morači"

Budućnost Mornar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 09.05.2018. 19:29h

Košarkaši Mornara nanijeli su prvi poraz Budućnosti na domaćoj sceni u "Morači od 18. decembra 2016. godine, računajući i ABA ligu.

U derbiju osmog kola Super lige, Barani su savladali šampiona 75:71. Prethodno su "plavi" na svom terenu izgubili od Cedevite prije godinu i po, a od tog do večerašnjeg meča izgubili su samo od Bajerna, Lokomotive Kuban i Darušafake.

Do šestog trijumfa, gosti su došli serijom 17:0 u posljednoj četvrtini, u kojoj je proradila dalekometna paljba Nemanje Vranješa, kome su pomogli Derek Nidam i Marko Mugoša.

"Velika pobjeda u specifičnom trenutku. Budućnost je ispražnjena, mi takođe, nije to bio nivo kakav smo imali u dosadašnjem dijelu sezone. Bili smo malo više raspoloženi od protivnika. Lijepa pobjeda, jer je Budućnost bila neporažena ove sezone, ako ne računamo mečeve na evropskoj sceni", rekao je Mihailo Pavićević, trener Mornara.

Budućnost nakon osam kola ima skor 7-1, Mornar 6-2.

"Ne interesuje me sa koje ćemo pozicije krenuti u plej-of", kazao je Pavićević.

U pobjedničkom timu, Vranješ je ubacio 19 poena, 14 je postigao Nidam, 12 Brendis Rejli-Ros.

Kod Budućnosti, u kojoj nije bilo Nemanje Gordića, Suad Šehović je postigao 16, a Kajl Gibson 14 poena.

I Sutjeska je ostvarila šestu pobjedu, savladavši Lovćen 86:72. Sjajan je bio Nikola Pavlićević sa 30 poena, pratio ga je Sidi Đite sa 17 poena i 14 skokova.

U timu sa Cetinja najefikasniji je bio Aleksa Popović sa 19.

Teodo je slavio u Ulcinju 77:74 i ima pobjedu manje od Lovćena u borbi za četvrto mjesto, koje vodi u plej-of i ABA 2 ligu.

Milovan Savić je nosio Tivćane sa 18 poena.

Rezultati 8. kola

Budućnost Voli - Mornar 71:75 (15:17, 23:16, 16:22, 17:20)

Sutjeska - Lovćen 86:72 (19:24, 27:13, 19:15, 21:20)

Ulcinj - Teodo 74:77 (16:19, 15:23, 15:18, 28:17)

Tabela: Budućnost Voli 7-1, Sutjeska 6-2, Mornar 6-2, Lovćen 3-5, Teodo 2-6, Ulcinj 0-8.