Lejkersi bolji od Dalasa, pet poena Pekovića u pobjedi Minesote

Minesota u "Target centru" slavila protiv Sakramenta, a Peković za 16 minuta upisao pet poena, tri skoka i četiri izgubljene lopte
Kobi Brajant, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.01.2012. 09:42h

Lejkersi su vratili Dalasu mali dio duga za prošlogodišnji debakl u polufinalu Zapada - očajna šuterska utakmica u "Stejpls centru" pripala je domaćinu rezultatom 73:70.

Presudio je plej Lejkersa Derek Fišer, koji je tri sekunde prije kraja ubacio trojku za prekid Dalasove serije od pet uzastopnih pobjeda. Na drugoj strani terena, Vins Karter sa zvukom sirene nije pogodio trojku za produžetak.

"Same, old story", opisao je AP epilog meča koji je presudio 37-godišnji veteran.

"To je ono što obično radim, u opisu je mog posla", prokomentarisao je Fišer. "Kada dobijem ovakvu priliku, uvijek sam ispunjen samopouzdanjem da ću je iskoristiti nna pravi način. Zato sam imao sreću da tokom karijere nekoliko puta odlučujem ovakve drame.

Fišer je postigao devet od svojih 13 poena u posljednjoj četvrtini, predvodivši seriju od 10:0 sredinom posljednjeg kvartala u kojem su Lejkersi, ispostavilo se, prelomili meč.

"Šta je bio plan? Da lopta ide što dalje od Brajantovih ruku. Ali, dogodio nam se Fišer", kazao je nakon meča trener Dalasa Rik Karlajs.

"Maveriksi" su zadržali Brajanta na samo 14 poena, nakon što je najbolji igrač Lejkersa na četiri meča zaredom davao više od 40 koševa. Meč sa Dalasom u "Stejpls centru" je, međutim, najbolji dokaz da Lejkersi ne zavise samo od Brajanta.

Dirk Novicki je bio najefikasniji u Dalasu, postigao je 21 poen i uhvatio sedam lopti, ali je njegova greška u vođenju pola minuta prije kraja posljednje četvrtine bila kobna po gostujući tim.

Najbolja ekipa lige od sinoć je Oklahoma, koja je pobjedom nad Bostonom u "TD gardenu" stigla do učinka od 12 pobjeda i dva poraza. Kaznenu ekspediciju Skota Bruksa predvodio je Rasel Vestbruk, koji je postigao 26 poena, uključujući i dvije trojke u samom finišu kojima je ubio sve nade domaćeg tima.

Bio je ovo peti uzastopni poraz Bostona, što je najgora serija koja je zadesila klub od kada je uprava 2007. godine spojila Pola Pirsa, Reja Alena i Kevina Garneta.

Moraće, međutim, "seltiksi" još puno da gube da bi dostigli svoju najgoru seriju od 18 vezanih poraza 2006. godine.

Minesota je u "Target centru" slavila protiv Sakramenta, a doprinos pobjedi dao je i crnogorski centar Nikola Peković, koji je za 16 minuta provedenih na parketu upisao pet poena, tri skoka i četiri izgubljene lopte

Njujork – Orlando 93:102 (Entoni 33, 8sk, 5as - Anderson 30, 7sk)

Mempfis – Čikago 102:86 (Konli 20, 7sk, 8as - Deng 20, 6sk)

Šarlot – Klivlend 94:102 (Augustin 24, 4sk, 8as - Irving 25, 4sk, 7as)

Vašington – Hjuston 106:114 (Vol 38, 6sk, 8as - Martin 25, 4sk, 8as)

Filadelfija – Milvoki 94:82 (Iguodala 21, 7sk, 4as / Bogut 20, 11sk, 4as)

Nju Orleans – Portland 77:84 (Džek 21 - Oldridž 22, 9sk)

LA Klipers – Nju Džersi 101:91 (Grifin 23, 14sk - Bruks 19, 8sk)

Atlanta – Toronto 93:84 (Smit 28, 15sk - Kalderon 13, 11 as)

Minesota – Sakramento 99:86 (Lav 33, 11sk - Evans 9, 8sk, 10as)

Boston – Oklahoma 88:97 (Pirs 24, 5sk - Djurent 28, 7sk, 4as)