Treći uzastopni poraz Majamija, Brajant ponovo preko 40

Crnogorski reprezentacivac Nikola Vučević je na terenu proveo 16 minuta i postigao dva poena, a imao je i jedan skok.
Taj Loson, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.01.2012. 10:04h

Majami je nastavio negativnu seriju, protiv Denvera u gostima je doživio treći uzastopni poraz (104:117). To je 10. uzastopni poraz Majamiju u Danveru.

Nagetsi su imali šestoricu igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom, koje je predvodio Taj Louson, koji je po oporavku od povrede desnog stopala ubacio 24 koša. Istakli su se i Nene sa 17 koševa i 12 skokova, Timofej Mozgov sa 12 poena i osam skokova, te Rudi Fernandez s 15 koševa.

Kod gostiju je najbolji bio Lebron Džejms sa 35 poena, pet skokova i šest asistencija. Dvejn Vejd je sedam minuta i 24 sekunde prije kraja morao van terena zbog povrede skočnog zgloba desne noge, nakon doskoka prilikom pokušaja blokiranja šuta. Do toga trenutka ubacio je 12 koševa.

U trećoj uzastopnoj utakmici najbolji košarkaš LA Lejkersa Kobi Brajant zabio je 40 ili više koševa. Ovoga puta je ubacio 42, što je omogući Lejkersima pobjedu kod kuće protiv Klivlenda (97:92).

Brajantu je to 110. utakmica u karijeri sa 40 ili više ubačenih koševa. Ispred njega su samo Vilt Čemberlen i Majkl Džordan.

U petoj uzastopnoj pobjedi tima iz Los Anđelesa, osmoj u Stepls centru, Pau Gasol je dodao 19 koševa i 10 skokova, Endrju Bajnam je zabio 15 koševa, uz 11 skokova, dok je iskusni plajmejker Derek Fišer upisao 10 asistencija.

U redovima Kavalirsa najefikasniji je bio Kajri Irving sa 21 košem.

Sa 11 poena u pobjedi Dalas protiv Milvokija (102:76), Dirk Novicki je granicu od 23.000 koševa u karijeri.

Filadelfija je savladala Vašington 120:89 a crnogorski reprezentacivac Nikola Vučević je na terenu proveo 16 minuta i postigao dva poena, a imao je i jedan skok.

Najefikasniji u pobjedničkom timu, koji je zabilježio osmu pobjedu, bio je Džodi Miks sa 26, dok je Luis Viliams meč završio sa 19 poena.

U ekipi Vašingtona, koja je u Filadelfiji doživjela deset poraz u 11. utakmici ove sezone, najbolji je bio Rašar Luis sa 16 koševa.

Uspješni su bili i košarkaši Minesote, koji su su savladali Nju Orleans 90:87. U ekipi iz Mineapolisa nije bilo Nikole Pekovića. Centralna figura susreta i najzaslužniji za pobjedu Minesote bio je Kevin Lav koji je, uz 34 koša, imao i 15 skokova.

U poraženom Nju Orleansu istakao se Italijan Marko Belineli sa 20 poena.

Filadelfija – Vašington 120:89 (Miks 26 p, Vilijams 19 p - Luis 16 p)

Šarlot – Detroit 81:98 (Mulens 18 p - Jerebko 22 p, 9 sk, Najt 13 p, 10 sk)

Toronto – Indijana 90:95 (DeRozan 23 p, Barbosa 20 p - Hil 22 p, 5 sk, 5 ak)

Nju Orleans – Minesota 80:87 (Belineli 20 p, Okafor 16 p, 14 sk - Lav 34 p, 15 sk)

Hjuston – Sakramento 103:89 (Lovri 25 p, 9 as, Dalembert 21 p, 16 sk, Skola 21 p, 11 sk - Evans 27 p)

Boston – Čikago 79:88 (Alen 16 p - Rondo 14 p, 11 as - Rouz 25 p, 7 as, Deng 21 p, 16 sk)

Dalas – Milvoki 102:76 (Teri 17 p, Karter 16 p - Dženings 19 p)

San Antonio – Portland 99:83 (Parker 20 p, 9 as - Oldridž 29 p, 7 sk, Valas 12 p, 12 sk)

Finiks – Nju Džersi 103:110 (Gortat 20 p, 10 sk, Prajs 18 p, 8 as - Vilijams 35 p, 14 as, Bruks 20 p)

LA Lejkers – Klivlend 97:92 (Brajant 42 p, 5 sk, P. Gasol 19 p, 10 sk - Irving 21 p, Varežao 11 p, 14 sk)

Denver – Majami 117:104 (Louson 24 p, 9 as, Nene 17 p, 12 sk - Džejms 35 p, 5 sk, 6 as)