Pobjeda Dalasa, poraz Majamija

Filadelfija je na gostovanju Njujorku prekinula niz od šest pobjeda (85:79), a Nikola Vučević je za 11 minuta i 40 sekundi imao pet skokova i po blokadu i izgubljenu loptu
Džermejn O'Nil i Vins Karter, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.01.2012. 09:05h

Košarkaši Dalasa, branioci titule u NBA ligi, savladali su u gostima Boston sa 90:85 i tako prvi put ove sezone došli do većeg broja pobjeda nego poraza.

Dalas ima učinak 6-5 poslije gostovanja u Masačusetsu u noći između srijede i četvrtka.

Maveriksima je ovo bila treća uzastopna utakmica bez plejmejkera Džejsona Kida, koji je povrijedio leđa.

Dalas je meč završio i bez trenera Rika Karlajla, koji je isključen početkom treće četvrtine zbog dvije tehničke greške.

Tim iz Teksasa je, međutim, poslije toga napravio seriju 24:6, kojom je stekao dvocifreno vođstvo i zadržao ga do kraja meča.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je veteran Džejson Teri sa 18 poena, dok je Dirk Novicki postigao 16.

Boston je predvodio Ražon Rondo sa 24 koševa i sedam asistencija, dok je Kevin Garnet utakmicu završio sa 16 pogodaka i 10 skokova.

LA Klipersi su kod kuće pobijedili prošlogodišnjeg finalistu Majami sa 95:89 poslije produžetka.

Preporođene Kliperse, koji su se ove sezone silno pojačali, predvodio je Kris Pol sa 27 poena, dok je Blejk Grifin završio utakmicu sa 20 koševa i 12 skokova, a Keron Batler je postigao takođe 20. Najefikasniji u Majamiju bio je Lebron Džejms (23).

Klipersi sada imaju učinak od pet pobjeda i tri poraza, a Majami osam trijumfa, uz takođe tri izgubljene utakmice.

LA Lejkersi su u gostima posle produžetka savladali Jutu sa 90:87, predvođeni Kobijem Brajantom, koji je postigao 40 poena u drugoj uzastopnoj utakmici.

Ovo je timu iz Kalifornije bila prva pobjeda u gostima ove sezone, a “džezerima” prvi poraz kod kuće.

Pored Brajanta, čovjek odluke bio je Pau Gasol, koji je u produžetku postigao trojku za vođstvo Lejkersa od 86:85, poslije koga je tim iz grada anđela zadržao prednost do kraja meča. Španski reprezentativac završio je utakmicu sa 14 koševa i 11 uhvaćenih lopti.

Filadelfija je na gostovanju Njujorku prekinula niz od šest pobjeda (85:79), a Nikola Vučević za 11 minuta i 40 sekundi nije pogodio dva šuta iz igre, a imao je pet skokova i po blokadu i izgubljenu loptu.