Vučević opet odličan, Filadelfija u seriji

Igudala, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 10.01.2012. 09:52h

Filadelfija je u seriji od pet pobjeda, a Nikola Vučević polako postaje bitan igrač u koncepciji trenera Daga Kolinsa.

Tim iz Pensilvanije je pobijedio kod kuće Indijanu (96:86) uz 11 poena i osam skokova (dva u napadu) crnogorskog reprezentativca koji je na terenu proveo nešto više od 17 minuta.

Vučević je iz igre šutirao 8-5, pogodio je i jedno bacanje, a dodao je i asistenciju i četiri faula.

Najbolji u redovima Siksersa bio je Andre Igudala sa 20 koševa, dok su se na drugoj strani istakli Roj Hibert (19) i Dejvid Vest sa 15 pogodaka i 10 uhvaćenih lopti.

Čikago je još jednom pokazao da mu leži Detroit - "bikovi" su razbili Pistonse (92:68) za 13. trijumf u nizu u međusobnim mečevima.

Po običaju, najbolji su bili Karlos Buzer (23) i Derik Rouz (22), a dvocifren učinak imao je još samo Roni Bruer koji je upisao 12 poena.

Minesota je izgubila od Toronta u gostima (97:87), a Nikola Peković nije ulaizo u igru u meču u kojem su "vukovi" upisali šesti poraz u sezoni.

Kanađane je do sigurne pobjede predvodio Italijan Andrea Barnjani koji je uknjižio 31 poen.

Filadelfija - Indijana 96:86 (Igudala 20 p, Vučević 11 p, 8 sk - Hibert 19 p, Vest 15 p, 11 sk)

Toronto - Minesota 97:87 (Barnjani 31 p, Kalderon 14 p - Ridnor 13, Lav 13 , 14 sk, Vilijams 13 p)

Nju Džersi - Atlanta 101:106 (Morou 20 p, Bruks 19 p, 10 sk - Smit 26 p, Džonson 22 p)

Njujork - Šarlot 91:87 (Stodemajer 25 p, 12 sk, Entoni 22 p - Dijao 19 p, 10 sk, Vajt 15 p)

Čikago - Detroit 92:68 (Buzer 23 p, Rouz 22 p - Monro 14 p, 10 sk, Najt 13 p, 14 sk)

Denver - Nju Orleans 81:94 (Loson 15 p, Galinari 15 p - Lendri 21 p, Kaman 20 p).