Pobjede Mornara, Podgorice, Jedinstva i Teoda

Barani sigurni na Cetinju, preporođeni Bjelopoljci slavili u Herceg Novom, Podgorica u Danilovgradu, a Teodo u komšijskom derbiju
69 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 18.12.2011. 00:23h

Mornar je opravdao ulogu favorita protiv Lovćena.

Gosti su pitanje pobjednika riješili u drugoj četvrtini, kada su bivši igrač Cetinjana Nikola Ivanović i Ivan Jelenić, nakon što su domaći promašili osam bacanja, vezali po dvije trojke.

Stečenu prednost Barani su u nastavku rutinski sačuvali.

Jedinstvo je uspjelo da ekipi ABS Primorja nanese još jedan poraz.

Hercegnovljani su odlično krenuli i u prvoj četvrtini imali čak ogromnu prednost od 18 poena (30:12).

Ali, kada je izgledalo da će izabranici Dejana Jevtića da rutinski odrade posao, gosti iz Bijelog Polja su počeli da igraju agresivniju odbranu i minut i po prije poluvremena prvi put izjednačili (38:38).

Ni u nastavku ABS Primorje nikako nije moglo da organizuje dobre i kvalitetne napade, što su košarkaši Jedinstva znali da iskoriste stvarajući sve veću i veću prednost, pa su u dva navrata vodili sa 16 razlike (71:55, 73:57).

Domaći su tri minuta prije kraja, sa dvije vezane trojke, prišli na 79:70, ali je potom izostala koncentracija da se realizuje presječeni napad gostiju i uđe u neizvjesniju završnicu.

Zbog toga je Jedinstvo sasvim zasluženo osvojilo bodove u Herceg Novom...

Podgorica je stigla do pobjede na gostovanju u Danilovgradu odličnom igrom u drugom poluvremenu.

U gostujućem timu istakli su se Marko Mugoša (24), Ceni Nicaj (22) i Aleksandar Bogojević (17), dok su u redovima „građana” bolji od ostalih bili Filip Patković (26) i Igor Kunjić (21).

Uzbudljiva utakmica u Tivtu riješena je tek u produžetku.

Tokom čitavog meča ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a u dodatnih pet minuta izabranici Milana Rondovića su bili koncentrisaniji i stigli su do novih bodova.

Tivćani su dobili već izgubljen meč, jer su sredinom produžetka imali minus od sedam poena.

Danas: Sutjeska - Ulcinj (19).

Lovćen - Mornar 72:84 (25:24, 12:22, 11:18, 24:20)

Cetinje - Dvorana SC “Lovćen”. Gledalaca: 150. Sudije: R. Vojinović, G. Vojinović (Nikšić), Dragojević (Podgorica).

Lovćen: Stojanović 8, Đoković 11, S. Latković, Milošević 5, Pavlićević, Vrbica 4, Borilović, Koprivica 2, Lopičić 21, Zejak 16, Milić 2, M. Latković 3.

Mornar: Kasalica, Damjanović, Sarajlija 6, Miković 6, Ivanović 16, Akem 6, Jelenić 23, Radosavljević 14, Sekulović, Pavić 2, Vujošević 2, Barović 9.

ABS Primorje - Jedinstvo 77:87 (31:14, 10:28, 14:22, 22:23)

Herceg Novi - SC „Igalo”. Gledalaca: 60. Sudije: Koljenšić (Podgorica), Janjušević (Nikšić), Lakićević (Budva).

ABS Primorje: S. Arapović 11, Vujošević, Misinezović, D. Arapović, Krivokapić 6, Devrnja 4, Bulatović 11, Kovačević 17, Radak 6, Baćović 9, Brajović, Savić 13.

Jedinstvo: Radović 1, Musović, Miljić 15, Ljujić 26, Omerović 5, Babača 3, Kovačević 11, Knežević 5, Nišaić, Rajović, Leković 21.

Danilovgrad - Podgorica 73:87 (20:15, 21:21, 19:30, 13:21)

Danilovgrad - Gradska dvorana. Gledalaca: 150. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Kićović (Bar), Radulović (Podgorica).

Danilovgrad: Ratković 13, Jovović 3, Vuković, Skendžić, Đerković, Stojanović, Kunjić 21, Krivačević, Radonjić, Cebalović 2, Mrdak 4, Patković 26.

Podgorica: Đurović 2, Femić 11, Bogojević 17, Perović 1, Mugoša 24, Gavranić, Pajović 2, Ljubenković 6, Nicaj 22, Drašković, Žižić, Nikolić 2.

Teodo - Mogren 86:84 (18:21, 27:20, 20:23, 10:11, 11:9)

Tivat - Dvorana „Župa”. Gledalaca: 250. Sudije: Jokić, Šanjević (Podgorica), Muhadinović (Cetinje).

Teodo: Mijović 7, Radonjić, Staničić, Bulajić 2, Pekić 12, Čalić 9, Bošković 4, Subotić 9, Rondović 9, Ljujić 13, Milošević 21, Lučić.

Mogren: Fatić 9, Seferović 15, Milatovič 6, Manojlović 6, Djoković 2, Vučurović 32, Šestović 3, Osmajić 5, Maričić 4, Suša 2, Spajić, Dovadžija.