Alba pomogla našem šampionu trijumfom nad Deksijom Mons, pa oba kluba kolo prije kraja osigurali nastavak evropskog puta
79 pregleda 0 komentar(a)
Džermejn Anderson, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 13.12.2011. 20:16h

Budućnost Voli će igrati u drugoj fazi Evrokupa! Crnogorski šampion je večeras savladao Turov u gostima, Alba je bila bolja od Deksije na svom terenu, pa su “plavi” kolo prije kraja osigurali nastavak evropskog puta.

Opet su Podgoričani odigrali neizvjesnu završnicu, opet su bili uspješni, a na kraju su nagrađeni za hrabru igru i prvi put od kada igraju Evrokup, plasirali su se u drugi krug.

Marko Popović je protiv Hemofarma pogodio ključnu trojku, a i sinoć je iz ugla sa zvukom sirene za istek napada poentirao za 74:71, 28 sekundi prije kraja i - ispostavilo se - donio nedostižnu prednost svom timu. U samom finišu Džermejn Anderson je sa linije penala stavio tačku na trijumf.

Anderson i Bojan Dubljević su bili najefikasniji sa po 16 poena, po 13 su upisali Bojan Krstović i Čedomir Vitkovac, a Marko Popović 10. U domaćem sastav najbolji su bili Ronald Mur (22) i Giedrius Gustas (15).

"Odigrali smo odličan meč od prvog do posljednjeg minuta, na gostujućem terenu protiv ekipe koja je bila svjesna da porazom gubi šansu da ide dalje. Uspjeli smo da naročito dobro iskontrolišemo skok domaćina, s tim da smo dobrom igrom, velikom energijom, odličnom odbranom, kontrolisali meč praktično svih 40 minuta. U završnici smo još jednom odigrali pametno i u odbrani i u napadu. Istakao bih i odličan šut za dva poena, time sam posebno zadovoljan. Čestitam igračima na sasvim zasluženoj pobjedi", rekao je nakon meča Dejan Radonjić, trener Budućnost Volija.

Poveli su gosti na startu trojkom Alekse Popovića i to kao da im je dalo sigurnost.

Lako su pronalazili put do koša rivala i imali konstantno vođstvo od dva do 10 poena (24:14), koliko je bilo na isteku 9. minuta.

Domaćin se oporavio, smanjio minus na šest poena (28:22), ali je Budućnost Voli brzo otišla na dvocifrenu prednost (32:22) u 17. minutu.

Finiš prvog dijela pripao je Poljacima, serijom 12:3 smanjili su zaostatak na tri poena (37:34).

Nastavak je pripao Turovu, koji je uspio da povede 38:37, a potom i da stigne do šest poena prednosti u 27. minutu.

Trgli su se tada Podgoričani i košem Krstovića u posljednju četvrtinu ušli sa poenom minusa (51:50).

Igralo se koš za koš do 35. minuta, kada je kod vođstva domaćina 57:53, Budućnost Voli serijom 8:0 (trojke Andersona i Dubljevića) preokrenula na 61:57.

Nakon trojke Marka Popovića bilo je plus pet (66:61), ali nepun minut prije kraja meča Turov je prišao na 72:71.

To je bio znak da Radonjić zatraži minut odmora, ali i uvod u ključne poene Marka Popovića (74:71). Anderson je potvrdio zlata vrijedan trijumf sa linije penala.

U drugom meču grupe H, Alba je savladala Deksiju Mons 83:63 (19:18, 17:20, 23:13, 24:12).

Turov - Budućnost Voli 73:78 (16:24, 18:13, 17:13, 22:28)

Zgorzelec - Dvorana: „Centar za sport i rekreaciju”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Jeršan (Slovenija), Viklicki (Češka), Karduz (Španija).

Turov: Sel 5, Kikert 9 (1-1), Gustas 15 (4-4), Čilinski, Melčarek, Visocki 13 (4-2), Jankovski, Džekson 6 (2-2), Mur 22 (2-2), Loderdejl, Edvards 3 (2-1).

Budućnost Voli: Mihailović 2, M. Popović 10 (2-2), Milošević, Tica 1 (2-1), Đukanović, Krstović 13, Vitkovac 13 (3-3), Dubljević 16 (6-5), A. Popović 3, Ivanović 4 (4-4), Anderson 16 (7-5), N. Milošević.