Sigurni Mornar, Ulcinj, Jedinstvo i Mogren

Pojačani Ulcinj u posljednjih deset minuta stigao do pobjede protiv Lovćena. Barani upisali novu "stotku", Jedinstvo upisalo novi trijumf. Mogren lako sa Nikšićanima
92 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 10.12.2011. 23:58h

Nova stotka u Baru! Košarkaši Mornara ove sezone u Erste ligi očigledno nemaju pravog rivala.

Izabranici Mihaila Pavićevića, iako su nastupili u podmlađenom sastavu (na terenu nije bilo Ivan Jelenića, FIlip Barovića i Mihaila Sekulovića), zabilježili su ubjedljiv trijumf protiv ABS Primorja.

Gosti su parirali samo u prvih 15. minuta, a u finišu drugog perioda Barani su serijom 17:2 stigli do prednosti koja je riješila pitanje pobjednika (52:36).

Kuriozitet je da se u poletnoj ekipi Mornara jedino u listu strijelaca nije upisao daroviti centar Perović, koji je imao priliku sa linije slobodnih bacanja, ali nije u dva navrata pogodio.

Tek u posljednjih deset minuta pojačani Ulcinj (stigli Saša Stefanović, Siniša Tepavčević i Radoje Đurković), slomio je otpor mlade ekipe Lovćena.

Pune tri četvrtine izabranici Dragana Radovića bili su ravnopravan rival favorizovanom domaćinu, ali im je popustila koncentracija, što je domaćin iskoristio i trijumfovao.

Košarkaši Jedinstva su bez većih problema savladali Danilovgrad i upisali drugi trijumf ove sezone.

Bjelopoljci su već u uvodnim minutima došli do osjetne prednosti i na poluvremenu imali 10 poena viška (46:36).

Početkom trećeg perioda, izabranici Aleksandra Čurovića su u svim elementima bili bolji, povećali razliku na 20 koševa, a zatim mirno susret priveli kraju.

Mogren je prema očekivanjima savladao Sutjesku.

Već nakon prve četvrtine, nakon koje su Budvani stekli devet poena prednosti, mogao se naslutiti konačan pobjednik.

U nastavku ekipa Željka Božovića je mirnom igrom meč privela kraju.

Danas: Podgorica - Teodo (19).

Mornar – ABS Primorje 107:71 (24:22, 28:16, 24:14, 31:19)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 300. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Lakićević (Budva), Kajević (Podgorica).

Mornar: Pajović 11, Damjanović 12, Sarajlija 5, Niković 4, Ivanović 16, Akem 14, Pavićević 7, Radosavljević 19, Ivković 4, Palić 5, Vujošević 10, Perović.

ABS Primorje: S. Arapović, Vujošević, Misinezović, D. Arapović, Krivokapić, Devrnja 5, Bulatović 12, Kovačević 12, Radak 12, Baćović 11, Brajović 8, Savić 11.

Ulcinj - Lovćen 77:62 (19:21, 25:19, 12:14, 21:18)

Ulcinj - Dvorana: ”Gimnazija”. Gledalaca: 300. Sudije: R. Vojinović (Nikšić), Dragojević (Podgorica), Pantović (Nikšić).

Ulcinj: Markašević, Latković 4, Đurišić 21, Stefanović 12, Klikovac 5, Milić, Lalović, Medenica 14, Jovović 2, Taflaj, Tepavčević 7, Đurković 12.

Lovćen: Stojanović 11, Đoković 7, Milošević 8, Pavlićević 8, Vrbica 7, Borilović 2, Koprivica, Lopičić 12, Zejak 7, Milić, Jablan, Latković.

Jedinstvo – Danilovgrad 91:77 (22:18, 24:18, 27:15, 18:26)

Bijelo Polje - Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 200. Sudije: Koljenšić, Savović, Popović (Podgorica).

Jedinstvo: Radović 5, Mušović 2, Miljić 14, Leković 16, Omerović 6, Babača 5, Tičević 2, Knežević 13, Nišavić 4, Kovačević, Rajović 2, Ljujić 22.

Danilovgrad: Ratković 21, Jovović 3, Vuković, Skendžić, Đerković 2, Stojanović 6, Kunjić 15, Krivačević, Novaković, Cebalović 7, Mrdak 11, Patković 12.

Mogren - Sutjeska 73:59 (25:16, 11:10, 20:21, 17:12)

Budva - Dvorana: “Rea”. Gledalaca: 50. Sudije: Lepetić (Herceg Novi), Šundić (Podgorica), Kićović (Bar).

Mogren: Fatić 5, Seferović 11, Milatović 6, Manojlović 9, Đoković, Vučurović 23, Šestović, Osmajić, Maričić 11, Suša 8, Reljić, Dovadžija.

Sutjeska: Kovač 2, Zarubica, Ademović, Jovanović, Grabovica 13, Popović 2, Dragićević 13, Kuveljić 7, Krivokapić 2, Milošev, Josović 16, Pejović 4.