Kockanje ostalo nekažnjeno

"Plavi" trijumfovali u "Milenijumu" nakon četiri godine. Aleksej Nešović promašio šut za pobjedu
54 pregleda 0 komentar(a)
Anderson - Otašević, Foto: Adriaticbasket.com
Ažurirano: 10.12.2011. 18:32h

Budućnost Voli se kockala protiv Hemofarma, ali je meč ipak imao srećan kraj, čime je ostvarena prva pobjeda u Banatu nakon četiri godine.

Odlično su gosti odigrali 39 minuta u “Milenijumu”, a malo je nedostajalo da sve to prospu u posljednjih 60 sekundi nakon što je Boris Savović izjednačio (71:71).

Junaci pobjede, Džermejn Anderson i Bojan Krstović umalo nisu postali tragičari.

Promašili su po jedno bacanje, Krstović 11 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene, ali Aleksej Nešović nije uspio da presudi svom bivšem klubu.

“Plavi” su se uspješno odbranili i osvojili dva važna boda u prvom meču bez Nikole Vučevića.

Anderson i Krstović su dali po 15 poena (obojica po tri trojke), a u domaćem sastavu bolji od ostalih bili su Savović sa dabl-dabl učinkom (15 koševa, 17 skokova) i Ivan Maraš (17).

“Bilo je veoma bitno što smo dobro otvorili meč, bez Vučevića i sa samo jednim košarkaškim treningom Vladimira Tice. U uspješnom prvom poluvremenu skok je bio nešto slabiji, pa su često “ničije“ lopte pripadale Hemofarmu. Ipak smo ostvarili dobru prednost, i očekivali smo nalet Hemofarma. Uspješno smo smo i na to odgovorili, igrali smo precizno i kolektivno, do onih dva, tri minuta pada. Promašili smo i neka slobodna bacanja u završnici, ali se ispostavilo da je bilo dobro što smo odlučili da branimo posljednji napad domaćih”, rekao je nakon meča Dejan Radonjić, trener Budućnost Volija.

Nakon što je Maraš poentirao u prvom napadu “farmaceuta”, Podgoričani su uzeli stvari u svoje ruke.

Lako su pronalazili put do koša rivala, pa su u 4. minutu vodili 10:4.

Trgao se Hemofarm nakon toga, u 9. minutu preokrenuo na 15:14, ali je Krstović trojkom vratio prednost svom timu.

Na kraju prve dionice gosti su imali tri poena viška (23:20).

Nešović je vezao pet poena na startu drugog kvartala, za novu prednost Vrščana (25:23).

Potom je i Maraš pogodio za 29:28, a Anderson je trojkom vratio vođstvo Budućnost Voliju (31:29).

U finišu prvog poluvremena uslijedila je sjajna šuterska serija gostiju.

Krstović, Aleksa Popović i Milan Milošević bili su sigurni iza linije 6,75 metara, pa su “plavi” na odmor otišli sa sedam poena viška (45:38).

U prvom poluvremenu Radonjićevi izabranici imali su sjajan procenat šuta za tri poena, od 50 odsto (14-7), pa rezultat toga je i siguran prednost pred odmor od 15 minuta.

Vladimir Tica je bio odlična u uvodnim trenucima nastavka.

Prvo je dao trojku, potom i dvojku za prednost gostiju od 53:42. Pokušavali su “farmaceuti” da uhvate priključak, ali bez rezultata.

Prišli su na 53:48 u 26. minutu, ali su u posljednju dionicu ušli sa dvocifrenim minusom (65:54).

Činilo se tada da će crnogorski šampion upisati siguran trijumf.

Međutim, ušao je u seriju promašaja, i za devet minuta u četvrtoj kvartalu dao su svega šest, a primio 17 poena.

Izjednačio je Savović minut i po prije kraja (71:71).

U narednom napadu Budućnost Volija, Marko Popović je pogodio, uz dosta sreće, trojku od tablu sa zvukom sirene (71:74).

Ušlo se potom u penal završnicu u kojoj su više sreće imali gosti.

Hemofarm – Budućnost Voli 77:78 (20:23, 18:22, 16:20, 23:13)

Vršac – Dvorana "Milenijum". Gledalaca: 1.600. Sudije: Dožai, Radović, Hordov (Hrvatska).

Hemofarm: Dangubić 2 (2-2), Lambić 8 (3-2), Maraš 17 (4-1), Krstić, Mitrović (2-0), Otašević, Gagić, Šutalo 13, Savović 15 (4-4), Pantić 9 (4-3), Jeremić, Nešović 13 (5-5).

Budućnost Voli: Mihailović, M. Popović 7 (2-2), M. Milošević 5 (2-2), Tica 9, Đukanović, Krstović 15 (5-4), Vitkovac 8 (2-2), Dubljević 8, A. Popović 6 (2-1), Ivanović 5 (2-2), Anderson 15 (4-2), N. Milošević.