Anadolu Efes otpisao „manekene“

Anadolu Efes je definitivno osigurao plasman u Top 16 fazu. Turski vicešampion je lako, pred svojim navijačima, savladao Emporio Armani i dva kola prije kraja riješio sve dileme.
Ažurirano: 07.12.2011. 22:22h

Sa druge strane, „manekene“ samo čudo vodi u dalji tok takmičenja. Potrebno je da Partizan izgubi sve tri preostale utakmice, a da oni dobiju sve do kraja. Ono što im ne ide na ruku je i činjenica da u posljednjem kolu gostuju u „Pioniru“.

Efes je sve dileme oko konačnog pobjednika riješio do odlaska na odmor kada je stekao 18 poena prednosti (45:27). Rutinskom igrom domaćin je u nastavku sačuvao stečenu prednost. Sinan Guler je za pobjednike dao 14 poena, po 12 su upisali Saša Vujačić i Cenk Akjol, a 10 Esteban Batista. Malik Hairston (17) je bio najbolji kod tima iz Milana.

Panatinaikos se prošetao Kaunasom. Aktuelni šampion Evrope je odigrao fenomenalnu drugu dionicu u kojoj je dao 26, a primio svega pet poena za vođstvo od 41:19 na poluvremenu. Atinjani su i nastavak odigrali ozbiljno i nanijeli pravu katastrofu Žalgirisu. Nik Kalates i Stiv Smit sa po 17 koševa predvodili su goste, dok su Soni Vims (16) i Marko Popović (14) bili jedni raspoloženi za igru u domaćem sastavu.

Zagreb je pružio snažan otpor „armejcima“, koji su tek u posljednjoj četvrtini osigurali dva nova boda. Džamont Gordon je za Ruse dao 18 poena, 14 je djelo Nenada Krstića (devet skokova). Krunoslav Simon je blistao sa 21 košem, a dva manje dao je Džošua Hejtvelt.

Kantu je napravio veliki korak ka Top 16 fazi pobjedom u Bilbau, a junak je iskusni Đanluka Bazile. Italijanski vicešampion vodio je skoro čitav meč, a dvije sekunde prije kraja Kostas Vasilijadis je izjednačio. Međutim, Bazile je sa preko osam metara pogodio trojku sa zvukom sirene.