Budućnost Voli poražena od Širokog

"Plavi" su imali šansu da slave, sekund prije kraja Vladimir Mihailović je, kod vođstva domaćina 70:69, imao dva bacanja, ali je bio polovičan sa linije penala
104 pregleda 0 komentar(a)
KK Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 26.11.2011. 21:38h

Budućnost Voli je poražena od Širokog u “Pecari” nakon produžetka, ali će sigurno dugo žaliti za propuštenom šansom da upiše triumf.

Vodili su “plavi” veći dio meča, u pojedinim trenucima imali i dvocifrenu prednost, ali su u finišu dozvolili domaćinu da uhvati priključak.

U neizvjesnoj završnici igralo se koš za koš, a Vladimir Mihailović je sekundu prije kraja, kod vođstva domaćina 70:69, imao priliku da sa linije penala donese trijumf svom timu.

Međutim, oba puta je bio neprecizan, igrači Širokog su počeli slavlje.

Uslijedili su potom protesti Dejan Radonjića kod sudijske trojke. Vijećanje je trajalo skoro desetak minuta.

Na kraju je bek Podgoričana dobio priliku da izvede još jedno bacanje.

Razlog protesta je činjenica da Fran Pilepić nakon petog faula nije odmah izašao, a Mihailović je bio precizan.

Ušlo se potom u produžetak u kome su izabranici Ivana Velića imali više koncentracije i upisali su dva nova boda.

Centralna figura meča bio je Pilepić sa 25 poena, Koleman Kolin je dodao 16 uz devet skokova, a 14 Darko Planinić.

Čedomir Vitkovac je imao dabl-dabl učinak sa 22 koša i 12 skokova, 19 poena je djelo Nikole Vučevića, a 16 Džermejna Andersona.

"Imali smo problema sa povredama Bojana Dubljevića i Marka Popovića, igrali su veoma malo, i to je jedan od razloga što smo pali u produžetku. Vodili smo veći dio meča i da smo dobili, ne bi bilo nezasluženo. Loše smo odigrali produžetak, što je Široki iskoristio i dobio", rekao je Radonjić nakon meča.

Nije krenulo dobro za Podgoričane, domaćin je u 2. minutu poveo 6:0.

Međutim, trgli su se “plavi” brzo, za sedam minuta napravili seriju 16:2 i preokrenuli na 16:8.

Do kraja prve dionice, Planinić i Ivan Ramljak su smanjili zaostatak svog tima (16:14).

Vitkovac i Vučević su bili dobri na startu drugog kvartala, pa je Budućnost Voli u 13. minutu stigla do plus devet (25:16).

Tada je došlo do pada u igri gostiju, Široki je za pet minuta serijom 14:0 preokrenuo na 30:25.

Mihailović i Dubljević su trojkama vratili vođstvo svom timu, a Anderson je novom trojkom sa zvukom sirene donio Podgoričanima plus četiri (36:32) na odmoru.

Fenomenalno je Budućnost Voli otvorila nastavka, semafor je u 23. minutu pokazivao 32:44.

Međutim, ubjedljiva prednost nije dugo trajala. Široki je serijom 10:0 prišao na 42:44, ali je Vitkovac košem uz dodatno donio svom timu pet poena viška (52:47) pred posljednju četvrtinu.

Stečenu prednost gosti su održavali do 40 sekundi prije kraja kada je Pilepić pogodio za 68:67.

Uzvratio je Anderson, pa Pilepić sa linije penala nakon faula Mihailovića. Onda je uslijedila već opisana završnica i poraz crnogorskog šampiona.

"Ovo je velika pobjeda za nas. Budućnost je jaka i dobra ekipa koja je uvijek motivisana da nas dobije u Širokom. Ovo što se ovdje desilo ne bi moglo u Podgorici. Ne bi se vratilo vrijeme, a niko ne bi mogao da natjera igrače Budućnosti da se vrate na teren. Međutim, oni su veliki klub", istakao je strateg Širokog Ivan Velić.