Budućnost Voli poražena u Berlinu

Utakmica riješena već nakon prvih 10 minuta, kada je domaći tim stekao dvocifrenu prednost. Blistao Dešon Vud (23 poena), a kod Podgoričana jedini raspoložen za igru bio je Čedomir Vitkovac (20)
Čedomir Vitkovac, Foto: Tilo Vidensholer
Ažurirano: 22.11.2011. 19:26h

Otputovali su košarkaši Budućnost Volija u Berlin sa željom da se nadigravaju sa Albom i pokušaju da naprave iznenađenje.

Nažalost, kući se vraćaju praznih ruku, a imaju za čim da žale.

Odigrali su loše prvu četvrtinu, nakon koje je domaći sastav stekao dvocifrenu prednost (24:13).

Poslije toga “plavi” su jurili prednost rivala, prilazili su na minus tri i minus jedan, ali dalje od toga nisu mogli.

Ispostavilo se da je prva četvrtina bila ključna i da je ona odredila dalji tok meča.

Pribojavali su se Podgoričani Dešona Vuda, a pokazalo se da je strah bio opravdan. Amerikanac je dao 23 poena, a dvocifreni su još bili Torin Frensis (15), Marko Simonović (14), Jasin Idbihi (12) i Brajs Tejlor (10).

U redovima crnogorskog šampiona jedini raspoložen za igru bio je Čedomir Vitkovac sa 20 koševa, a u finišu mu se pridružio Aleksa Popović (11).

Nikola Vučević je dao devet poena (šut iz igre 12-4), a potpuno je podbacio Džermejn Anderson - svega četiri koša i šut iz igre 11-2.

"Alba je igrala kvalitetnije od početka meča. U drugoj četvrtini smo reagovali dobro i došli smo blizu, a dobro smo počeli i drugo poluvrijeme. Međutim, Alba je iskusan tim, što je pokazala na kraju. Bili su bolji u svim elementima igre i zasluženo su pobijedili", rekao je Dejan Radonjić, trener Budućnost Volija.

Samo je početak meča pripao gostima, koji su u 3. minutu trojkom Bojana Krstovića poveli 5:2. Nakon toga Alba je preuzela stvari u svoje ruke.

Za nepuna četiri minuta domaćin je serijom 16:4 poveo 18:9. U samom finišu Simonović je pogodio za 24:11, a prednost je umanjio Milan Milošević (24:13).

Već tada se moglo naslutiti da će “plavi” teško do bodova.

Sredinom druge dionice Alba je vodila 31:18 i tada su se probudili igrači crnogorskog šampiona.

Za 180 sekundi napravili su seriju 12:0 i prišli na 31:30.

Međutim, Vud se potrudio da on i saigrači mirno odu na pauzu od 15 minuta.

Vezao je dvije trojke za 39:32.

Kao i početak meča, tako je i start drugog dijela pripao gostima.

Prišli su na 41:38 i prijetili Albi do 27. minuta.

U finišu tog dijela igre Vud i Tejlor su uzeli stvari u svoje ruke za 60:51 pred odlučujućih 10 minuta.

Posljednju četvrtinu obilježila je igra koš za koš, što je potpuno odgovaralo Albi, koja je održavala stečenu prednost.

Simonović trojkom i Idbihi košem uz dodatno, donijeli su Berlincima konačnih 86:68.

"Ponosan sam na način na koji smo igrali. Prije samo 49 sati imali smo emotivan meč u domaćem šampionatu protiv Bamberga i mislim da su moji igrači uradili dobar posao, ostavili su to iza sebe i ponovo pokazali veliki trud. Budućnost je težak tim za igru. Oni se bore, teško igraju i ne ostavljaju vam nimalo prostora. Pobjeda je važna za nas, a cilj je da budemo prvi u ovoj grupi", istakao je strateg Albe Herbert Gordon.

U drugom meču grupe H, Turov je savladao Deksiju Mons 67:66 (25:16, 15:21, 8:19, 19:10).

Alba - Budućnost Voli 86:68 (24:13, 15:19, 21:19, 26:17)

Berlin - Dvorana: „O2 Arena: Gledalaca: 7.085. Sudije: Jeršan (Slovenija), Maričić (Srbija), Baumanis (Letonija).

Alba: Stajger, Šulce, Šafarčik 8, Alen, Frensis 15 (5-3), Simonović 14, Vud 23 (6-6), Viver 4, Idbihi 12 (3-2), Tejlor 10.

Budućnost Voli: Mihailović 5 (3-1), M. Popović 1 (2-1), Milošević 3 (2-1), Vučević 9, Đukanović, Krstović 7 (4-4), Radović, Vitkovac 20 (7-6), Dubljević 8 (2-1), A. Popović 11 (1-1), Ivanović, Anderason 4.

TOK MEČA

Budućnost Voli u 2. kolu Evrokupa gostuje u Berlini ekipi Albe. Oba tima su startovala pobjedama.

"Plavi" su na svom terenu savladali Turov (75:50), dok su Njemci slavili u gostima protiv Deksije Mons (78:74).

Dejan Radonjić izveo standardnu petorku: Džermejn Anderson, Bojan Krstović, Aleksa Popović, Čedomir Vitkovac, Nikola Vučević.

Alba je meč počela u sastavu: Derik Alen, Torsis Fransis, Dešon Vud, Kajl Viver i Brus Tejlor.

Podgoričani su dobro otvorili meč, poveli su 5:2, ali su Vud i Tejlor trojkama odveli domaći tim na plus sedam sredinom prve dionice.

Loša igra Budućnost Volija nakon prvih 10 minuta i zaostatak od 11 poena.

Gosti su za dva poena šutirali 27 odsto (11-3), a domaćin 75 odsto (12-9). Otuda i ubjedljiva prednost.

Njemački tim rutinski čuva dvocifrenu prednost.

Vitkovac je pokrenuo Budućnost Voli, vezao je pet poena, pridružio mu se Vučević prvim košema za minus šest (31:25).Herbert Gordon je zatražio minut odmora.

Nastavili su Podgoričani za dobrom igrom, Vladimir Mihailović je pogodio za minus jedan (31:30) u 18. minutu.

Serijom gostiju prekinuo je Vud, vezao je dvije trojke u finišu prvog dijela i omogućio Albi da na veliki odmor ode sa sedam poena viška (39:32).

Podgoričani su se popravili u šutu za dva poena - 40 odsto (20-8), ali su Anderson i Vučević potpuno van igre.

Kanađanin ima šut iz igre 6-0 (dvojke 5-0, trojke 1-0), a Vučević 5-1.

Raspoložen je Vitkovac sa 11 poena, kod Albe Vud ubacio 17 koševa (trojke 5-3).

Prišli su "plavi" na minus tri, ali je Marko Simonović bio uspješan iza linije 6,75 metara, pa je Alba otišla na 48:43.

Hajko Šafarčik je pogodio novu trojku, domaći tim je na plus devet (53:44), a Dejan Radonjić je zatražio minut odmora.

Budućnost Voli prijeti, ali Alba ne dozvoljava da joj ugrozi prednost.

Tim iz Berlina u odlučujuću dionicu ulazi sa viškom od devet poena (60:51).

Igra koš za koš u posljednjem kvartalu, što u potpunosti odgovara domaćem timu.

Nešto više od pet minuta prije kraja ima 10 poena prednosti (69:59).