Mornar poražen od Rilskog

Mihailo Pavićević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 09.11.2011. 19:09h

Samokov je neugodan teren za igrače Mornara.

Izabranici Mihaila Pavićevića su prošle sezone poraženi u istoj dvorani (84:77), a ni večeras nisu uspjeli da izbjegnu poraz.

Odlično su Barani odigrali tri četvrtine u kojima su imali kontrolu igre i rezultata, a u posljednjih deset minuta ušli su sa šest poena viška (63:57).

Međutim, kada je bilo najpotrebnije, pali su u igri, što je iskusnija ekipa iz Bugarske znala da iskoristi, taj dio meča riješi u svoju korist 30:13 i stigne do trijumfa.

Najzaslužniji za pobjedu Rilksog bili su srpski internacionalci Filip Vukosavljević (27 poena, šest skokova) i Branko Mirković (27 poena, pest skokova, četiri asistencije).

Kod Mornar su se istakli iskusni Ivan Jelenić (23) i Akem Skot (22 koša).

U narednom kolu, 29. novembra, Mornar ide u goste OKK Beogradu.

Rilski - Mornar 87:76 (13:22, 22:19, 22:22, 30:13)

Samokov - Dvorana: “Arena Samokov”. Gledalaca: 800. Sudije: Ciulin (Rumunija), Nešković (Srbija), Zurapović (Bosna i Hercegovina).

Rilski: Ivanov, Cenov, Mirković 27 (14-13), Velikov 4, Jovanović 3 (2-1), Vaklinov 10 (3-2), Vukosavljević 27 (13-11), Georgijev, Marinov 3 (2-1), Bilobrk 10 (3-2), Kirov, Boev 3 (4-3).

Mornar: Pajović, Damjanović, Kasalica, Miković, Ivanović 7 (2-1), Skot 22 (4-3), Jelenić 23 (4-3), Radosavljević 9 (2-1), Sekulović, Pavić 7 (1-1), Vujošević 4 (4-2), Barović 4 (4-2).