Lovćen poražen u Igalu, Ulcinj izgubio od Podgorice

Mladi sastav ABS Primorja nakon produžetka bolji od Lovćena, Podgorica slavila protiv Ulcinja
Ažurirano: 30.10.2011. 20:56h

Senzaciju su napravili košarkaši ABS Primorja savladavši nakon produžetka ekipu Lovćena.

Novljanima je u ovom sastavu bila tek četvrta utakmica, uključujući pripreme i prethodna dva kola, ali su protiv Lovćena odigrali u odbrani kao da su nekoliko sezona zajedno.

Tome u prilog ide i činjenica da su gosti pola prve četvrtine bili na nula poena i tokom cijelog meča su stizali prednost koju je ABS Primorje imalo do početka posljednjeg perioda igre.

Tek u četvrtoj četvrtini je Lovćen uspio da povede sa 56:50, ali su uspjeli domaći da izjednače i izbore produžetke.

U dodatnih pet minuta Novljani su ponovo preuzelo inicijativu, a zahvaljujući smirenosti iskusnog Milutina Bulatovića i njegovom stoprocentnom učinku sa slobodnih bacanja u penal završnici zasluženo došla do prve pobjede.

"Bez obzira što smo se praktično dan pred početak lige skupili. mislim da imamo potencijal da svakome otkinemo bodove na našem parketu, naravno ukoliko nastavimo da igramo ovako srčano kao u ovom duelu", kazao je Dejan Jevtić, trener ABS Primorja.

Podgorica je priredila iznenađenje u Ulcinju. Novajlija u ligi je vodio tokom većeg dijela meča, na startu i sa 12 poena prednosti.

Kako je vrijeme odmicalo domaći sastav je topio vođstvo rivala i dva minuta prije kraja izjednačio.

U finišu se igralo koš za koš u kojoj se Podgorica bolje snašla.

Ulcinj je imao šut za pobjedu šest sekundi prije kraja, ali Boban Medenica nije poentirao, pa su bodovi otišli u glavni grad.

ABS Primorje - Lovćen 77:73 (15:15, 20:16, 15:18, 12:13, 15:11)

Herceg Novi - Dvorana: SC “Igalo”. Gledalaca: 100. Sudije: Jokić, Savović (Podgorica), Pantović (Nikšić).

ABS Primorje: S. Arapović 12, Papović 8, Misinezović, D. Arapović, Krivokapić 2, Devrnja 14, Bulatović 17, Kovačević 7, Radak 7, Baćović 3, Brajović 3, Savić 4.

Lovćen: Stojanović 9, Đoković 19, S. Latković, Milošević, Pavlićević 16, Vrbica 5, Borilović, Koprivica 4, Lopičić 4, Zejak 14, Milić, M. Latković 2.

Ulcinj - Podgorica 74:75 (10:21, 26:22, 18:13, 20:19)

Ulcinj - Dvorana: “Gimnazija”. Gledalaca: 300. Sudije: R. Vojinović (Nikšić), Kićović (Bar), Muhadinović (Cetinje).

Ulcinj: Latković 13, Đurišić 7, Kuveljić 6, Jovović, Jang, Klikovac 2, Jeftić 4, Lalović 6, Medenica 22, Milatović 4, Taflaj, Kirkpatrik 14.

Podgorica: Jovović 2, Femić, Pajović 6, Šutulović 25, Vušović, Perović 14, Mugoša 17, Gavranić, Drašković, Ljubenković 4, Nicaj 2, Žižić 5.