Pobjede Mornara, Teoda i Sutjeske

Mornar treći put uzastopno dao 100 i više poena. Tivćani moćni u Bijelom Polju, a Danilovgrad ispustio 18 poena viška iz treće četvrtine
Ažurirano: 29.10.2011. 19:49h

Brzom, poletnom i prije svega efikasnom igrom, košarkaši Mornara stigli su do drugog trocifrenog broja poena u prva tri kola.

Barani su već na samom startu serijom 10:3 jasno pokazali gostima da nemaju šta da traže u ovom duelu.

Nakon prvog perioda, Mornar je još bolje zaigrao u drugom, na isteku 15. minuta stigao i do čak plus 24 (46:22).

Fantastičan šut za dva poena koji je nakon prvih 20 minuta iznosio čak 88 odsto (17 od 15) dobro je poslužio Barane i u nastavku meča.

Tokom cijelog susreta, košarkaši Teoda bili su bolji u svim elementima, pa su na kraju zasluženo došli do ubjedljivog trijumfa.

Pobjednik se mogao naslutiti već nakon prvih 10 minuta kada su Tivćani stigli do 13 poena prednosti, koju su povećali do odlaska na odmor (50:29).

Ni 18 poena prednosti, koju su imali sredinom treće četvrtine, nije bilo dovoljno igračima Danilovgrada da stignu do pobjede protiv Sutjeske.

Od trenutka kada je Bojan Ratković dobio tehničku, domaći tim je pao, što su Nikšićani iskoristili i izborili produžetak.

U dodatnih pet minuta ekipa Rada Petrovića je bila koncentrisanija i slavila.

Sjutra: ABS Primorje - Lovćen (18), Ulcinj - Podgorica (18).

Mornar – Mogren 108:75 (34:18, 21:16, 30:20, 23:21)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 300. Sudije: Šundić (Podgorica), Raičević (Bijelo Polje), Kajević (Podgorica).

Mornar: Pajović 2, Damjanović 8, Kasalica 10, Miković 13, Ivanović 10, Skot 7, Radosavljević 11, Sekulović 6, Pavić 14, Vujošević 3, Barović 5.

Mogren: Fatić 4, Seferovć 7, Reljić 8, Manojlović 4, Spaić, Vučurović 16, Šestović 19, Osmaić 4, Maričić 11, Šuša 2, Mazalica, Đoković.

Jedinstvo – Teodo 71:92 (13:26, 16:24, 23:22, 19:20)

Bijelo Polje - Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 300. Sudije: Koljenšić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić), Janjušević (Nikšić).

Jedinstvo: Tičević, Mušović, Miljić 2, Leković 7, Omerović 5, Babača 6, N. Knežević 16, S. Knežević 3, Nišavić 6, Radović, Rajović 4, Ljujić 22.

Teodo: Mijović 14, Stančić, Danilović, Milošević 5, Bulajić 12, Pekić 7, Ćalić 3, Bošković 25, Subotić 10, Rondović 12, Janić, Ljujić 4.

Danilovgrad - Sutjeska 69:73 (16:14, 20:11, 14:13, 8:20, 11:15)

Danilovgrad - Sportska dvorana. Gledalaca: 350. Sudije: Jokić, Šanjević, Radulović (Podgorica).

Danilovgrad: Ratković 17, Kunjić 10, Vuković, Skendžić, Đerković, Stojanović, Koljević 8, Krivačević, Novaković, Cebalović 11, Mrdak 4, Patković 19.

Sutjeska: Kovač, Zarubica 4, Ademović, Jovanović 16, Grabovica, Popović 19, Pavlović 2, Kuveljić 2, Krivokapić 10, Milošev, Vukotić 3, Pejović 17.