Sigurni Lovćen i Mornar, trijumf Sutjeske i Mogrena

Cetinjani pregazili Danilovgrad, Barani sigurni u Tivtu, trojke sa zvukom sirene riješile duele u Nikšiću i Budvi
50 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 22.10.2011. 22:02h

Mlada i poletna ekipa Lovćena je bez problema izašla na kraj sa Danilovgradom. Gosti su samo u prvoj četvrtini, donekle, parirali razigranom domaćinu.

Utakmica je riješena već nakon prvog poluvremena kada su Cetinjani stigli do 23 poena prednosti (52:29).

Jedina dilema do kraja je bila sa koliko razlike će gosti biti ispraćeni sa parketa.

Mornar je opravdao ulogu favorita protiv Teoda i stigao do drugog trijumfa.

Od starta meča Barani su krenuli silovito, na kraju prve četvrtine imali su plus sedam, a na odmoru 10 poena viška (41:31).

U drugom poluvremenu Mornar je rutinski sačuvao stečenu prednost.

Košarkaši Sutjeske na premijeri pred domaćom publikom u eliti, stigli su do trijumfa.

Pobjednika je odlučio Filip Zarubica, koji je pogodio trojku u posljednjoj sekundi utakmice.

Mogren je iznenadio favorizovani Ulcinj, a trijumf domaćinu donio je iskusni Nikola Vučurović trojkom sa zvukom sirene.

Pobjeda Budvana dobija na značaju ako se zna da su igrali bez dva važna igrača, Đokovića i Dovadžije.

Sjutra: Podgorica - ABS Primorje (18).

Lovćen - Danilovgrad 96:58

Cetinje - Dvorana: SRC “Lovćen”. Gledalaca: 500. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Raičević (Bijelo Polje), Kostić (Ulcinj). Rezultat po četvrtinama: 24:18, 28:11, 20:11, 24:18.

Lovćen: Stojanović, Đoković 15, S. Latković, Milošević 8, Pavlićević 10, Vrbica 11, Borilović 2, Koprivica, Lopičić 21, Zejak 19, Milić 2, M. Latković 8.

Danilovgrad: Ratković 4, Kunjić 15, Vuković, Skendžić, Đerković, Stojanović, Koljević 10, Radonjić, Novaković, Cebalović 8, Mrdak 7, Patković 14.

Teodo - Mornar 66:83

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 300. Sudije: Dragojević, Savović, Šanjević (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 15:24, 14:21, 17:20, 20:18.

Teodo: Mijović 10, Danilović, Staničić, Bulajić 8, Pekić 9, Čolić 8, Bošković 13, Subotić 1, Janis 1, Ljujić 6, Milošević 10, Lučić.

Mornar: Pajović 3, Damjanović 6, Sarajlija 15, Kasalica, Ivanović 12, Akim 10, Jelenić 8, Radosavljević 2, Perović 3, Pavić 8, Vujošević 7, Barović 9.

Sutjeska - Jedinstvo 83:80

Nikšić – Dvorana: Sportski centar. Gledalaca: 500. Sudije: Jokić (Podgorica), Muhadinović (Cetinje), Radulović (Podgorica). Rezultat po četvrtinama:16:23, 20:21, 23:15, 24:21.

Sutjeska: Kovač, Zarubica 15, Ademović, Jovanović 10, Grabovica, Popović 4, Kuveljić 11, Krivokapić 22, Milošev 2, Vukotić 14, Pejović 5.

Jedinstvo: Tičević, Musović, Miljić 3, Ljujić 16, Omerović, Babača 10, S. Knežević 5, N. Knežević 1, Savković 3, Radović 5, Rajović 2, Leković 35.

Mogren - Ulcinj 71:68

Budva - Dvorana: “Rea”. Gledalaca: 100. Sudije. Janjušević, G. Vojinović (Nikšić), Kajević (Bijelo Polje). Rezultati po četvrtinama: 27:19, 14:14, 15:18, 15:17.

Mogren: Fatić, Seferović 24, Reljić, Manojlović 14, Spajić, Vučurović 11, Šestović 3, Osmajić 11, Maričić 1, Suša 7, Mazalica, Manović.

Ulcinj: Latković, Đurišić 4, Kuveljić 10, Jovović 4, Jang, Klikovac 5, Milić, Lalović 2, Medenica 17, Milatović 20, Marojević 6, Kirk.