Rapsodija u drugom poluvremenu

Domaći tim od 20. do 35. minuta napravio seriju 38:5 i od minus sedam (39:46) stigao do plus 26 (77:51)
Nikola Vučević, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 11.10.2011. 18:23h

Opet je košarkaška utakmica praznik u Podgorici, opet je dvorana puna, opet su tu neki domaći novi klinci i opet se aplauzi prolamaju “Moračom”.

Ovacijama su Nikola Vučević, Nikola Ivanović, Bojan Dubljević i drugovi ispraćeni sa parketa, zaslužili su to košarkaši Budućnost Volija deklasiravši Crvenu zvezdu.

Blistao je Vučević, koji je pored 16 poena uhvatio čak 18 lopti i imao četiri blokade.

Dvocifreni u domaćem timu bili su Dubljević (14) i Džermejn Anderson (11), ali je sjajno odigrao i najmlađi, 17-godišnji Ivanović.

Bojan Subotić (15), Andreja Milutinović (13) i Bojan Radetić (12) su bili najefikasniji kod Beograđana.

"Poslije Cedevite, normalno je da je bilo tenzije u našim redovima, jer ne gubimo često sa 30 razlike. Ono što je bilo dobro je da je i pored toga sala bila puna. Prvo poluvrijeme odigrali smo ispod nivoa, posebno u defanzivi. Dozvolili smo gostima da lako probijaju prednju liniju i iz slobodnih bacanja daju lake poene. Imali smo šut za dva poena 28-10, od čega smo promašili čak osam zicera. U drugom poluvremenu smo odigrali dobro u defanzivi, zaustavili Crvenu zvezdu u trećoj četvrtini na pet poena. Nadam se da ćemo u nastavku sezone imati ovako lijepih mečeva", rekao je Dejan Radonjić, trener Budućnost Volija.

Doduše, prvo poluvrijeme će Podgoričani željeti što prije da zaborave, ali su zato u drugom dijelu bili sjajni.

Crvena zvezda je povela 6:0 na startu meča, ali su domaći uspjeli veoma brzo da izjednače (6:6).

Međutim, dalje od toga nisu mogli, “crveno-bijeli” su otišli na 14:8 i rutinski su priveli kraju prvu dionicu (23:17).

Još bolja igra Crvene zvezde u drugoj četvrtini, u kojoj ništa nije polazilo za rukom Podgoričanima.

Gosti su imali prednost od osam do 11 poena (41:30), koliko je bilo u 17. minutu.

U finišu prvog poluvremena oporavili su se “plavi” i smanjili zaostatak na sedam poena (39:46), uz velike prigovore gostiju na suđenje (dobili dvije tehničke greške).

Prava je sreća što su imali samo toliki minus, jer su za dva poena šutirali 28-10 (36 odsto), odnosno 10-2 (20 odsto) za tri poena.

Na drugoj strani, Crvena zvezda je za dva poena imala uspješnost od 55 odsto (20-11), a od četiri pokušaja za tri poena, tri je ubacila (75 odsto).

Uz to, imala je i pet skokova više (23-18).

Ostaće tajna šta je Dejan Radonjić rekao svojim igračima u svlačionici, ali u drugom poluvremenu kao da je na terenu bila neka nova Budućnost Voli.

Odbrana je počela da funkcioniše, napad je proradio, Vučević je pokupio sve lopte ispod svog koša i Podgoričani su počeli da melju rivala.

Zaustavili su goste na pet poena u trećoj četvrtini, a prvi koš iz igre dao je Subotić, minut i devet sekundi prije kraja tog dijela.

U posljednjih deset minuta Budućnost Voli je ušla sa 16 poena prednosti (67:51).

Odlična igra nastavljena je i u prvih pet minuta četvrtog kvartala, serija 10:0 bila je dovoljna za najveću prednost na meču - 77:51.

Od početka drugog dijela do 35. minuta Podgoričani su napravili seriju 38:5, nakon čega su se opustili, što su gosti iskoristili i ublažili poraz.

"Čestitam Budućnosti na pobjedi. Što se tiče naše igre, imamo problema, opet smo pokazali dva lica. Prvo poluvrijeme je bilo dosta dobro, brzo smo se adaptirali na igru domaćina, uveli u red našu igru, bilo je dosta dobro. Zaboravili smo kako da nastavimo. Ne pada mi napamet da se vadim na suđenje, dovoljno sam iskusan, inteligentan i znam ovu igru. Međutim, nismo se privikli na kriterijum sudija. Moramo da učimo sve ne samo da popravimo igru, već i da se naviknemo na kriterijum suđenja. To je bilo dosta neobično i za mene. Sudije su tehničkim greškama pokušale da nas vaspitaju. To je naša unutrašnja stvar, obaviću razgovor sa mojim igračima po tom pitanju. Ne želim ovim da umanjim pobjedu Budućnosti, ali je kriterijum suđenja bio čudan", istakao je strateg Beograđana Svetislav Pešić.

Budućnost Voli - Crvena zvezda 79:64 (17:23, 22:23, 28:5, 12:13)

Podgorica - Dvorana: „Morača”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Pukl, Jeršan, Petek (Slovenija).

Budućnost Voli: Mihailović 4, M. Popović 8 (2-1), Milošević, Božović 6 (2-2), Vučević 16 (4-2), Đukanović, Krstović 3, Vitkovac 4 (2-2), Dubljević 14 (6-4), A. Popović 8 (5-2), Ivanović 5 (1-1), Anderson 11 (8-7).

Crvena zvezda: Čović 7 (3-3), Cvetković 2 (2-0), Marković, Ilić 4, Lazić 3 (2-1), Nedović, Lešić, Subotić 15 (12-6), Radetić 12 (2-2), Morison 3 (2-1), Milutinović 13 (9-7), Popović 5 (2-1).