Lietuvos Ritas na korak od elite

Prelomni trenuci utakmice dogodili su se na startu drugog poluvremena. Domaćin je napravio seriju 13:4 za vođstvo 54:45 i povratka za Cibonu više nije bilo
61 pregleda 0 komentar(a)
Aleksandar Džikić, Foto: NLB LIGA
Ažurirano: 01.10.2011. 16:27h

Lietuvos Ritas, koji je u četvrtak dobio Budućnost Voli, nalazi se na korak od plasmana u Evroligu.

Ekipa Aleksandra Džikića je u prvom polufinalu kvalifikacionog turnira u Viljnusu savladala Cibonu 88:71 (24:17, 17:24, 28:17, 19:13)

Prvo poluvrijeme obilježila je ravnopravna igra. Prva dionica je pripala domaćinu, druga Zagrepčanima, pa je na poluvremenu bilo 41:41.

Prelomni trenuci utakmice dogodili su se na startu drugog poluvremena.

Domaćin je napravio seriju 13:4 za vođstvo 54:45 i povratka za Cibonu više nije bilo. Ubrzo je na semaforu stajalo 65:54, a poslednjih 10 minuta poslužili su Litvancima da uvećaju razliku i na kraju ubjedljivo slave.

Tajres Rajs je ubacio 19, a Renaldas Seitubis i Mindaugas Katelina po 13 poena. Goran Jeretin je u trijumfu učestvovao sa četiri koša.

Cibona je imala trojicu igrača sa dvocifrenim brojem poena - Demonta Harpera (14), Gorana Sutona (13) i Damjana Rudeža (11).

Rival Lietuvos Ritasa u sjutrašnjem finalu biće bolji iz meča Galatasaraj - Asvel.

Ovim porazom Cibona je ostala bez plasmana u Evroligu prvi put nakon sezone 1990/1991. godine.