Juniori Podgorice na Memorijalu “Milutin Petrović”

Pored Podgorice i Nuove Alius, na turniru učestvuju još juniorski sastavi Virtus Imole, Virtus Rome, Basket Korata i Amatori Peskare.
116 pregleda 0 komentar(a)
KK Podgorica, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 16.09.2011. 16:09h

Juniori Košarkaškog kluba Podgorica od sjutra do ponedjeljka učestvovaće na Memorijalu “Milutin Petrović”, međunarodnom turniru u italijanskom San Severu. Turnir se organizuje u čast Milutina-Mikice Petrovića, nekadašnjeg trenera Budućnosti, koji je u aprilu u 56. godini preminuo u San Severu, gdje je u klubu Nuova Alius radio skoro dvije decenije.

Petrović je i bivši igrač Budućnosti, a bio je zaslužan za dugogodišnju saradnju San Severa sa klubovima iz Crne Gore, a naročito Podgorice, gdje je preko 30 dječaka treniralo i završilo školu.

On Petrović se rano oprostio od košarkaške karijere i postao trener. Sa mlađim kategorijama Budućnosti je bio prvak velike Jugoslavije, a onda je u debitantskoj sezoni, 1985/1986, seniorsku ekipu „plavih” doveo do 3. mjesta i izborio plasman u Kup “Radivoja Koraća”.

Bio je trener još nekoliko klubova u SFRJ, prije nego što je početkom 90-ih odselio u Italiju. Svoju Crnu Goru nikada nije zaboravio, jer je omogućio mnogim mladim igračima da nastave školovanje i košarkašku karijeru u Italiji.

U mlađim selekcijama trenirao je Žarka Paspalja, Luku Pavićevića, Zdravka Radulovića...