Poraz od Finske za kraj (71:65)

Duel sa Skandinavcima nema rezultatski značaj za našu selekciju, koja je izgubila sve šanse za plasman u drugi krug. Utakmica će kasniti 15 minuta zbog kvara na semaforu iznad koša
Boris Bakić, Foto: Beta AP
Ažurirano: 05.09.2011. 15:09h

Crna Gora će današnji duelom sa Finskom okončati nastup na svom premijernom učešću na Evropskom prvenstvu.

Poslije tri vezana poraza, "crveni" su izgubili sve šanse da idu dalje, pa će ovaj duel odigrati za prestiž i da izbjegnu posljednje mjesto na tabeli.

Duel će kasniti 15 minuta zbog kvara na semaforu iznad koša.

Crna Gora meč počinje u petorci Kuk, Mihailović, Dašić, Dragičević, Peković.

Za Fince počinju Koponen, Raniko, Haf, Li, Koti.

Start meča priopada Fincima, koji vode 7:4 nakon tri i po minuta igre.

Naša selekcija ima problema u organizaciji igre, Skandinavci imaju plus pet (11:6).

Borisov je zamijenio Dašića, odmah je dao trojku, potom završio kontru za izjednačenje.

Serija Finske 6:0 bila je znak da Dejan Radonjić zatraži minut odmora.

Loša igra naše selekcija, koja nikako ne može da uhvati ritam, Finci imaju 11 poena (25:14) na kraju prve četvrtine.

Jeretin je dao devet, Borisov osam, a Dragičević sedam poena.

Kod Finaca Koti i Koponen su ubacili po osam koševa.

Posebno loša igra centarske linija, Finska ima 15 skokova, od čega pet ofanzivnih, dok je Crna Gora uhvatila svega dvije lopte.

Crna Gora je izjednačila u 5. minutu na 11:11 i do kraja prve dionice Finci su napravili seriju 14:3.

Bolji početak naše selekcije, serijom 9:1 prišli je na minus tri (26:23).

Došli su "crveni" do svoje igre, Dašić je završio kontru za izjednačenje (28:28).

Nakon početnih 2:0, naša selekcija je došla do novog vođstva nakon što je Jeretin dao oba bacanja (32:31).

Koivisto je napravio nesportsku ličnu nad Borisovom, to je Crna Gora iskoristila i došla do plus četiri (38:34).

Mnogo bolja igra naše selekcije u drugih 10 minuta, pa otuda i plus četiri na poluvremenu (40:36).

Izabranici Dejana Radonjića su drugi kvartal dobili 26:11.

Posebno dobro je funkcionisala odbrana, a i napad je konačno proradio.

Jeretin je dao 9, Borisov 8, a Dragičević 7 poena.

Kod Finaca Koti i Koponen su uknjižili po 8 koševa.

Crna Gora mora da iskontroliše ofanzivni skok rivala, Finci su uhvatili čak 15 lopti u napadu. Naša selekcija ima svega 11 skokova.

Dosta promašaja sa obje strane na startu drugog dijela.

Precizni su bili samo Murinen i Peković sa linije bacanja.

Vučević je donio najveću prednost Crnoj Gori (49:42).

Virtanen je vezao dvije trojke, Finska je prišla na pola koša zaostatka (49:48).

Novi usšpješan šut Finaca iza linije 6,75 metara, ovog puta Koivisto za rezultatski preokret (52:51).

Radonjić je zatražio minut odmora.

Finiš treće dionice pripao je Fincima, koju u posljednjih deset minuta ulaze sa tri poena prednosti.

Prednost je donio Li košem uz dodatno nakon faula Vučevića.

Finci održavaju prednost.

Borisov je trojkom vratio nadu da Crna Gora može do pobjede.

Koponen je pogodio, Finska ima tri poena prednosti (68:65), Radonjić je zatražio minut odmora.

Do kraja meča ostalo je minut i 42 sekunde.

Borisov je promašio trojku, Peković napravio faul u napadu 20 sekundi prije kraja. Crna Gora je pred novim porazom.

Virtanen je realizovao dva bacanja za 71:65, "crveni" teško mogu do preokreta. Minut odmora našeg stručnog štaba.