EP U KOŠARCI

Srbija bolja od „azura”

U utakmica prvog kola u grupama A, B i D nije bilo iznenađenja. Turska lako sa Portugalom, Slovenci teško sa Bugarima
63 pregleda 0 komentar(a)
Milenko Tepić, Foto: Beta/AP
Milenko Tepić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.02.2019. 00:10h

Domaćin šampionata za derbi premijernog kola proglasio je duel Srbije, srebrne iz Poljske, i Italije.

Utakmica je riješeno na startu posljednjeg kvartala, kada je Srbija serijom 11:0 otišla na 68:53 i rutinski završila meč.

Najzaslužniji za trijumf “orlova” bili su Milan Mačvan sa 14 poena i osam skokova, Milenko Tepić sa 15 poena, kao i Miloš Teodosić sa 15 koševa, osam asistencija i tri skoka.

Andrea Barnjani (22 poena, devet skokova) i Danilo Galinari (15) jedini su bili raspoloženi za igru u reprezentaciji Italije.

Iako bez svoje najveće zvijezda Marsina Gortata, Poljska je namučiila Španiju.

“Crvena furija” je djelovala sigurno u prvih 20 minuta i na veliki odmor otišla sa prednošću od 13 poena (44:31).

Ipak, Poljaci se nisu predali i uspjeli su da se koliko, toliko vrate u meč i da natjeraju Španiju da igra najbolje što zna.

Na terenu je dominirao Pau Gasol sa 29 poena i sedam skokova, a pratio ga je Huan Karlos Navaro (23).

U selekciji Poljske istakao se Tomas Kelati sa 18 poena i sedam asistencija.

Francuska se mučila 30 minuta protiv Letonije, ali u svojim redovima je imali Tonija Parkera.

Nakon prvog poluvremena Letonija je imala prednost (41:40) najviše zahvaljujući Janisu Blumsu.

Držali su se Letonci do kraja treće deonice, ali kada ih je šut izdao, Parker i drugovi su lako došli do pobjede.

Sjajni plejmejker Francuske meč je završio sa 31 poenom i sedam asistencija. Dvocifreni su bili i Boris Dijao (14), Žoakim Noa (10) i Nikolas Batum (10). U poraženom timu je blistao Blums sa 32 koša.

Grupa A: Španija - Poljska 83:78 (22:15, 22:16, 17:21 22:26), Turska - Portugal 79:56 (15:9, 24:18, 25:11, 15:18), Litvanija - Velika Britanija 80:69 (19:18, 30:21, 5:18, 26:12).

Sjutra: Portugal - Španija (14.15), V. Britanija - Turska (16.45), Poljska - Litvanija (20).

Grupa B: Srbija - Italija 80:68 (10:18, 25:11, 22:24, 23:15), Francuska - Letonija 89:78 (18:25, 22:16, 23:18, 26:19), Njemačka - Izrael 91:64 (15:14, 25:12, 25:17, 26:21).

Sjutra: Letonija - Srbija (14.15), Izrael - Francuska (16.45), Italija - Njemačka (20).

Grupa D: Belgija - Gruzija 59:81 (11:20, 13:17, 18:21, 17:23), Slovenija - Bugarska 67:59 (17:13, 12:12, 18:15, 20:19), Rusija - Ukrajina 73:64 (15:11, 13:13, 25:26, 20:14).

Sjutra: Bugarska - Belgija (14.30), Gruzija - Rusija (17), Ukrajina - Slovenija (20).