Teška pobjeda Budućnosti protiv Sutjeske, Mornar ubjedljiv, Lovćen siguran

80 pregleda 0 komentar(a)
Sead Šehović, Budućnost Voli - Sutjeska, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 18.04.2018. 19:47h

Teškom, ali očekivanom pobjedom, košarkaši Budućnost Volija počeli su nastup u nikad jačoj crnogorskoj Superligi, u kojoj, pored novog šampiona regionalnog takmičenja, igraju i Mornar, polufinalista plej-ofa ABA lige, dva ABA2 ligaša, Lovćen i Teodo, ovogodišnji učesnik Balkanske lige, Ulcinj, te Sutjeska, koja u kvalifikacijama nije uspjela da izbori učešće u ovogodišnjoj ABA2 ligi.

Očigledno fizički i emotivno ispražnjeni nakon naporne serije protiv Crvene zvezde, izabranici Aleksandra Džikića su večeras u "Morači" tek u finišu slomili otpor motivisane Sutjeske i slavili 76:68 (15:14, 26:21, 22:21, 13:12).

Ekipa Zorana Glomazića je bila u igri od prvog minuta pa do skoro kraja utakmice, u kojoj je najviše koševa palo u drugoj četvrtini, u kojoj su gosti trojkama uspijevali da se vraćaju iz minusa. Budućnosti je prednost od šest poena na odmoru donio kapiten Suad Šehović, sa dvije trojke u posljednjem minutu (41:35).

Podgoričani su posljednju dionicu počeli sa sedam poena prednosti (63:56), ali su gosti uspjeli da priđu na pola koša zaostatka (68:67), nakon čega su i promašili dva šuta u istom napadu za potpun preokret. Domaćin je tada dodao gas, serijom 6:0 je poveo 74:67, i na nešto više od dva minuta prije kraja prelomio utakmicu u svoju korist...

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Suad Šehović sa 21 poenom, a dvocifreni poenterski učinak imali su Nikola Ivanović (11) i Milić Starovlah (10).

U gostujućem timu izdvojili su se Brendon Džonson i Nikola Pavlićević sa po 17 poena, Boris Lalović je dodao 16.

Kompletnu statistiku sa meča u "Morači" možete vidjeti OVDJE.

Najubjedljiviju pobjedu u prvom kolu upisao je Mornar, koji je u "Topolici" bio bolji od Teoda 105:82 (27:25, 28:22, 22:19, 28:16).

Najefikasniji u ekipi Mihaila Pavićevića su bili sa Brendis Rejli-Ros sa 18, Marko Mugoša i Vukota Pavić sa po 16 poena, a dvocifreni su još bili Lazar Pavićević (13), Boris Bakić (13) i Radoje Vujošević (12).

U gostujućem timu najviše se istakao Mihailo Sekulović sa 19 poena, Miloš Popović je dodao 12.

Kompletnu statistiku sa meča u Baru možete vidjeti OVDJE.

Lovćen je na svom parketu porazio Ulcinj 88:80 (33:19, 15:20, 20:22, 20:19).

Nakon ubjedljive prve četvrtine Lovćena, Ulcinj je serijom 9:0 otvorio drugu i prišao na 33:28, nešto kasnije i na 38:25. Međutim, Cetinjani su do do odmora uvećali prednost na 48:39, a u trećem periodu su stigli i do rekordnih 15 razlike (61:46).

Međutim, gosti se nisu predavali, uz nekoliko trojki su uspjeli da pred posljednju dionicu smanje zaostatak na sedam poena (68:61). U posljednjoj četvrtini Lovćen je rutinski sačuvao prednost, koja nijednog trenutka nije bila manja od pet poena...

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Petar Aranitović sa 24 poena, Aleksa Popović je dodao 20, Mašan Vrbica i Draško Albijanić po 15.

U timu Ulcinja najbolji je bio Kejsi Šeperd sa 20, dvocifreni su bili Grifin (15) i Perović (13).

Kompletnu statistiku sa meča na Cetinju možete vidjeti OVDJE.

Super liga igraće se u 10 kola, na svaka tri dana. Plasman u plej-of izboriće četiri prvoplasirane ekipe. Polufinalne serije počeće 19. maja. Revanš je na programu dva dana kasnije, a eventualne majstorice 23. maja.