Minimalan poraz "crvenih" od Turske

Vladimir Dragičević, Foto: Tbf.org.tr
Ažurirano: 27.08.2011. 12:03h

Minimalnim porazom od Turske, košarkaška reprezentacija Crne Gore okončala je pripreme i sjutra putuje u Litvaniju na poprište Evropskog prvenstva.

I u ovom duelu, kao i u finalu “Adidas kupa”, naša selekcija je bila lišena pomoći kapitena i najboljeg igrača Nikole Pekovića, a u timu nije bilo ni Suada Šehovića.

Nikola Vučević sa 14 poena (sedam skokova) bio je najefikasniji u našoj selekciji. Milko Bjelica je dao 13, a Vladimir Dašić 12 (osam uhvaćenih lopti).

Kod Turske Enes Kanter je upisao 13, Oguz Savaš 12, a Cank Akjol 11 koševa.

Početak meča pripao je domaćinu, koji je poveo 7:2 i 11:4.

Međutim, uzvratili su izabranici Dejana Radonjića serijom 11:2 i u 7. minutu su stigli do prednosti (15:13). Tvorci preokreta bili su Vučević i Dašić.

Ušla je potom naša selekcija u seriju faulova, a Enes Kanter je to iskoristio, ubacio sedam od osam bacanja i Turska je na kraju prve dionice imala pet poena viška (24:19).

Do sredine drugog kvartala, održavala je Crna Gora rezultatski priključak za favorizovanim domaćinom.

U 15. minutu bilo je 33:32, ali finiš je pripao Turskoj.

Serija 17:5 bila je dovoljna da domaćin tim na isteku 19. minuta ima plus 13 (50:37), a na odmor se otišlo sa rezultatom 50:39.

U nekoliko navrata u trećoj četvrtini Turska je imala dvocifrenu prednost, a u odlučujućih deset minuta ušlo se sa rezultatom 59:53.

Topila je Crna Gora prednost Turske i u 37. minutu nakon što je Omar Kuk realizovao dva bacanja stigla do izjednačenja (69:69).

Savaš je donio prednost svojoj selekcijim (71:69), u narednom napadu Crne Gore promašio je Vučević, a Turska preko Savaša poentirala za, ispostavilo se, nedostižnih 73:69.

Konačan rezultat postavio je Vlado Šćepanović sa linije slobodnih bacanja pet sekundi prije kraja.

“Crveni” su u pripremnom periodu odigrali osam mečeva i ostvarili učinak od tri pobjede (Makedonija, Novi Zeland i Ukrajina) i pet poraza (Hrvatska, Slovenija, Makedonija i dva puta Turska).

Ekspedicija naše selekcije u nedjelju u 16.50 sati iz Istanbula putuje u Frankurt, odakle će za Viljnus, nakon čega će autobusom nastaviti put za Alitus, gdje će igrati mečeve u prvoj fazi u grupi C.

Turska - Crna Gora 74:72 (24:19, 26:20, 9:14, 15:19)

Istanbul - Dvorana: “Abdi Ipekči”. Igrano bez prisustvo publike. Sudije: Nuran, Čilingir, Ezorhon (sva trojica iz Turske).

Turska: Akjol 11, Guler 7, Onan 2, Iljasova 4, Tunčeri 2, Savaš 12 (6-4), Ašik 6, Kanter 13 (8-7), Turkoglu 8 (2-2), Balbaj 2, Turkilmaz 5, Preldžić 2.

Crna Gora: Jeretin 8, Šćepanović 5 (2-1), Borisov 4 (2-1), Golubović, Kuk 6 (4-4), Vraneš 4 (1-0), Bjelica 13 (4-4), Vučević 14 (3-2), Dašić 12 (2-1), Dragičević 6 (12-6), Bakić, Mihailović.