Crna Gora pobijedila Makedoniju

Naša selekcija odigrala slabo prvih 13 minuta, ali nakon toga na terenu postojao samo jedan tim
67 pregleda 0 komentar(a)
Crna Gora košarka, Foto: VESKO BELOJEVIĆ
Ažurirano: 09.08.2011. 15:12h

Trijumfom protiv Makedonije, reprezentacija Crne Gore osvojila je peto mjesto i završila nastup na izuzetno jakom turniru “Adeko kup EX-Yu” u Ljubljani.

“Crveni” su odigrali izuzetno loše prvih 13 minuta, ali kada su promijenili odbranu (zaigrali zonu 2-3) i malo se uozbiljili stvari su došle na svoje mjesto i u nastavku meča na terenu je postojao samo jedan tim.

Vladimir Dašić sa 17 poena (pet ukradenih lopti) bio je najefikasniji u redovima Crne Gore, 11 je ubacio Goran Jeretin, a po 10 Nikola Peković i Miloš Borisov.

Pero Antić (17) i Vojdan Stojanovski (12) su predvodili Makedoniju.

Povela je Crna Gora košem Vladimira Golubovića i sve što se nakon toga dešavalo u prvoj četvrtini proteklo je u znaku izabranika Marina Dokuzovskog.

Antić je bio nerješiva enigma za “crvene”, dao je 10 poena u prvoj četvrtini i bio je najzaslužniji za vođstvo svoje selekcije (20:19).

Serijom 10:1 na startu druge četvrtine donijelo je Makedoniji vođstvo od 30:20 u 13. minutu.

Bio je to znak da Dejan Radonjić zatraži minut odmora.

Crna Gora je nakon toga promijenenila odbranu, zaigrala zonu 2-3, a Makedonci nisu imali rješenja u napadu.

Peković i saigrači su zaigrali mirnije i sigurnije u napadu, pa su do odlaska na odmor napravili seriju 17:3 i stigli do četiri poena prednosti (37:33).

U drugom poluvremenu dileme nije bilo.

Crna Gora je gospodarila terenom, odbrana je bila izuzetno dobra, napad siguran i trijumf niti jednog trenutka nije dolazio u pitanje.

Najmanju prednost u drugih 20 minuta “crveni” su imali šest poena (39:33), a najveća je iznosila plus 15 (58:43) na isteku 29. minuta.

Crna Gora - Makedonija 67:57 (19:20, 18:13, 21:12, 9:12)

Ljubljana - Dvorana: “Stožice”. Gledalaca. 300. Sudije: Boltauzer (Slovenija), Herceg (Hrvatska), Majkič (Slovenija).

Crna Gora: Jeretin 11 (4-4), Šćepanović 2, Borisov 10, Golubović 5 (3-1), Kuk 3, Vraneš 1 (2-1), Bjelica 2, Peković 10 (7-6), Dašić 17 (6-1), Dragičević 4, Boris Bakić, Sead Šehović 2 (2-2).

Makedonija: Mirakovski, Sokolov 3, Kostoski, V. Stojanovski 12 (5-4), D. Stojanovski, Mekejleb 9 (1-1), Simonovski, Antić 17 (4-4), Nikolovski 8 (2-1), Cekovski, Samardžiski 8 (5-2).