Poraz od Poljaka za kraj šampionata

277 pregleda 0 komentar(a)
Stanko Latković, Foto: FIBAEUROPA.COM
Ažurirano: 07.08.2011. 15:28h

Porazom od Poljske, kadetska reprezentacija Crne Gore okončala je nastup na Evropskom prvenstvu u Češkoj.

Utakmica nije imala rezultatski značaj, jer su “crveni” porazom od Litvanije u subotu ispali iz evropske elite, dok su Poljaci obezbijedili opstanak.

Tokom čitavog susreta nijedna ekipa nije uspjela da ostvari prednost veću od šest poena.

Poljska je bolje počela i u 7. minutu imala prednost 13:9. Uzvratila je Crna Gora serijom 8:2 za rezultatski preokret (18:15).

Ipak, na kraju prve dionice Poljaci su imali minimalnu prednost nakon trojke Bartoša Vrobela (21:22).

U drugoj četvrtini bolja igra Crne Gore i vođstvo 31:26 u 14. minutu.

Međutim, kao I u finišu prve, tako je i završica druge dionice pripala Poljskoj, koja je na veliki odmor otišla sa dva poena viška (44:42).

Start drugom poluvrijeme obilježila je igra koš za koš, ali su u 29. minutu “crveni” su otišli na 60:54 i činilo se da su uspostavili kontrolu igre i rezultata.

Ipak, od toga nije bilo ništa, Poljaci su u 35. minutu poveli 72:70, a izjednačio je Nikola Agramović.

Ušlo se u neizvjesnu završnicu, Crna Gora je imala plus tri (75:72) minut i 14 sekundi prije kraja.

Serijom 5:0 Poljaci su preokrenuli, a koš za pobjedu postigao je Mikolaj Vitlinski sedam sekundi prije kraja.

Imala je Crna Gora šansu za produžetak, nakon minuta odmora Đorđija Pavićevića, ali je Stanko Latković izgubio loptu.

Crna Gora - Poljska 75:77 (21:22, 21:22, 18:14, 15:19)

Hradec Kralove - Dvorana: „Trebes“. Gledalaca: 50. Sudije: Olaru (Rumunija), Ikonomu (Švedska), Lancarini (Italija).

Crna Gora: Agramović 11 (2-1), Latković 8 (2-2), Pavićević 7 (4-4), Savić 12 (5-4), Šekularac, Đurović, Dubljević 3 (4-3), Vukčević, Mijatović 4 (2-0), Drašković 14 (1-0), Sarić 14, Dožić 2.

Poljska: Zivert 2, Kravčik 2, Pandura, Brenk, Soča 4, Valčak, Mazur 2 (2-2), Pruefer 2, Vitlinski 25 (5-5), Vrobel 15 (2-1), Mihalik 2, Ješke 23 (2-1).