Hrvatska bolja od Crne Gore

Ekipa Josipa Vrankovića meč je prelomila sredinom posljednje četvrtine kada je serijom 13:3 došla do prednosti 79:67. Naša selekcija sjutra veče od 21 sat igra sa Slovenijom
Crna Gora, Foto: SAVO PRELEVIĆ
Ažurirano: 06.08.2011. 21:17h

Reprezentacija Crne Gore poražena je od Hrvatske u prvom meču međunarodnom turnira “Adecco Cup EX-YU 2011”, koji se održava u glavnom gradu Slovenije.

“Crveni” su dobro igrali u prvoj četvrtini, kada su imali prednost.

Od sredine druge dionice Hrvatska je došla do vođstva, koje nije ispuštala do kraja meča.

Istini za volju, Crna Gora nije dozvoljava rivalu da se rezultatski odlijepi sve do 35. minuta, kada su Hrvati serijom 13:3 otišli na plus 12 (79:67) i rutinski su meč priveli kraju.

Ovo je za našu selekciju bio prvi kontrolni meč nakon rada na Zlatiboru, dok je Hrvatska već odigrala nekoliko duela.

- Odigrali smo u većem dijelu meča na zadovoljavajućem nivou. Bilo je nekih detalja koji ne bi trebalo da nas zadovolje, bez potenciranja statističkih elemenata zbog dolaska sa priprema sa Zlatibora. U svakom slučaju bila je ovo dobra provjera iz koje moramo da izvučemo pouke i da se što bolje spremimo za meč sa Slovenijom, koja je nominalno ispred Hrvatske. To je prilika za nas da šansu dobiju još neki igrači i da popravimo stvari sa kojima nismo bili zadovoljni u ovom duelu - rekao je nakon meča Dejan Radonjić, selektor Crne Gore.

Meč je počeo u znaku Vladimir Dragičevića, pa je u 2. minutu Crna Gora imala vođstvo od 6:0.

Održava je naša selekcija prendost od tri do šest poena, a u finišu prve dionice Hrvatska je uhvatila priključak (20:18).

Poenima Bojana Bogdanovića sa linije slobodnih bacanja, ekipa Josipa Vrankovića je stigla do vođstva (23:22), a prednost je u 16. minutu iznosila sedam poena (31:24).

Trojkom Bogdanovića i poenima Donteja Drejpera, Hrvati su na veliki odmor otišli sa zalihom od osam poena (39:31).

Bolja igra Crne Gore u nastavku meča, pa je prednost rivala počela da se topi.

Nikola Peković je u 27. minutu pogodio za izjednačenje (54:54), ali je Hrvatska pred odlučujućih 10 minuta imala četiri poena viška (64:60).

Igra koš za koš u uvodnim trenucima posljednjeg kvartala.

Kod rezultata 66:64, Hrvatska je napravila seriju 13:3, u kojoj su Bogdanović i Marko Tomas ubacili trojke, i stigla do prednosti od 79:67, a semafor je pokazivao 37. minut.

“Crveni” nisu imali ni snage ni vremena za preokret, a najveću prednost rival je imao minut i po prije kraja (85:69).

Crna Gora sjutra od 21 sat igra sa domaćinom Slovenijom.

U drugoj utakmice turnira Bosna i Hercegovina je savladala Makedoniju 55:50 (14:10, 15:13, 18:8, 8:19).

Hrvatska - Crna Gora 85:71 (18:20, 21:11, 25:29, 21:11)

Ljubljana - Dvorana: “Stožice”. Gledalaca: 500. Sudije: Paterniko (Italija), Boltauzer (Slovenija), Rižik (Ukrajina).

Hrvatska: Tomić 13, Popović 2, Bogdanović 25, Stipčević, Tomas 10, Markota 9, Drejper 13, Simon 2, Žorić 5, Andrić, Rudež 2, Barać 4.

Crna Gora: Jeretin 8, Suad Šehović, Šćepanović 3, Borisov 4, Golubović 7, Kuk 2, Bjelica 4, Vučević 2, Peković 10, Dašić 12, Dragičević 19, Boris Bakić.