Kadeti poraženi od Litvanije, opstanak u eliti u domenu teorije

Pobjednik a odlučen je u trećoj četvrtini, nakon koje je Litvanija stekla nedostižnih 16 poena prednosti (62:46)
Luka Savić, Foto: Www.fibaeurope.com
Ažurirano: 05.08.2011. 16:45h

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Litvanije i sada je čudo može ostaviti u A diviziji.

Naime, izabranicima Đorđija Pavićevića potrebna je pobjeda sjutra protiv Bugarska i u nedelju protiv Poljske sa više od 15 razlike, a da u isto vrijeme Litvanija pobijedi Poljsku.

"Crveni" su dobro parirali rivali u prvom poluvremenu, ali su u nastavku Litvanci zaigrali bolje i nakon treće četvrtine imali 16 poena prednosti (62:46).

Crna Gora se probudila u posljednjih 12 minuta, minut i 34 sekunde prije kraja prišla je na 74:72, a imala i napada za izjednačenje.

Međutim, Luka Savić je promašio, a pobjedu Litvanije potvrdio je Edvinas Seskus sedam sekundi prije kraja.

Crna Gora sjutra od 13.30 sati igra sa Bugarima.

Litvanija - Crna Gora 76:72 (16:20, 24:16, 22:10, 14:26)

Hradec Kralove - Dvorana: "Trebes". Gledalaca: 100. Sudije: Demetriu (Kipar), Ikonomu (Švedska), Hasanov (Azerbejdžan).

Litvanija: Serkevičijus 4, Kavaliauskas, Valinskas 7, Zalalis 7 (3-1), Zalis 5 (2-1), Verbickas 3 (2-0), Seskus 29 (2-2), Mikolaitis 12 (3-3), Razukas 6, Jurgutis 1 (2-1), Sakinis 2, Bartkus.

Crna Gora: Agramović, Latković 15 (6-4), Pavićević, Savić 23 (4-3), Šekularac, Đurović 2, Dubljević 10 (2-2), Vukčević, Mijatović 10 (4-2), Drašković 4 (2-2), Sarić 4, Dožić 4 (1-0).