Budućnost slavi titulu, Podgorica slavi svog sina Nikolu Ivanovića

115 pregleda 116 komentar(a)
Ažurirano: 14.04.2018. 21:32h

Podgorica slavi svog sina, junaka Nikolu Ivanovića! Plejmejker koji je tek kretao u školu kada su košarkaši Budućnosti posljednji put osvajali velike titule je donio klubu iz svog grada najveći pehar u istoriji, titulu šampiona ABA lige!

Kada je bilo najteže, kada su se svima ruke tresle, 24-godišnji Nikolaj je ukrao loptu i donio preokret 69 sekundi prije kraja, a onda 40 sekundi kasnije iz teške pozicije povisio na 74:70 i donio neopisivo slavlje. Najveće koje je „Morača“ vidjela u ovom milenijumu!

Na kraju, Podgoričani su savladali trostrukog uzastopnog šampiona sa 77:73 i riješili veliko finale sa 3:1 u pobjedama!!!

Budućnost je, baš kao i noć ranije, bolje počela meč i konstantno povećavala prednost do 7. minuta, kada je nakon pet vezanih poena Suada Šehovića i dva bacanja Danila Nikolića bilo 18:9. Imali su domaći i dva napada za dvocifrenu prednost, ali ih nisu iskoristili, što su trojkama kaznili Tejlor Ročesti i Stefan Janković. Na prvoj pauzi je, ipak, bilo sedam razlike nakon koševa Nemanje Gordića i Kajla Lendrija, ali je moglo da bude i ubjedljivije da je reprezentativac BiH iskoristio dva penala.

Opet je bilo sedam razlike na isteku 13. minuta, i opet nakon pogotka Lendrija (ovog puta trojke za 28:21), ali je Zvezda još jednom imala odgovor - Ročesti je dao koš uz dodatno bacanje, a Alen Omić ubacio četiri poena za prvo izjednačenje nakon 2:2. Uskoro je i Dilan Enis pogodio trojku za prvo vođstvo svog tima (31:30), nakon čega su Beograđani održavali prednost zahvaljujući ofanzivnim skokovima (osam do poluvremena).

Na velikom odmoru je bilo 36:38, ali je Zvezda mnogo bolje počela treći kvartal i natjerala Džikića da u 25. minutu traži tajm-aut pri rezultatu 41:49. Njegovi puleni nisu imali ideja, sve se svodilo na prodore Gordića, jer šuta nije bilo nigdje. Beograđani su to kažnjavali i trojkama i poenima iz reketa stvarali razliku. Kajl Gibson je opet igrao sebično, „divljao” i promašivao, ali je Gordić vadio „fleke” - svojim devetim poenom u 3. četvrtini je smanjio na 45:51, potom asistirao Petru Popoviću za trojku, a onda i izborio „mtrvu loptu” i posjed za „plave”, nakon čega je Filip Barović iskoristio oba penala za 50:51.

Crnogorski reprezentativac je tada „lupio” sjajnu rampu Matiji Lesoru, a onda u skoku zaradio faul Ognjena Dobrića i sa još dva penala preokrenuo na 52:51. Džejms Feldin je nakratko vratio prednost trojkom, ali je Barović fenomenalnu sekvencu zaokružio igrom 2+1 za 55:54, nakon čega je sa ovacijama ispraćen na klupu, jer nakon duge pauze zbog povrede nema dovoljno snage.

U prva četiri minuta posljednje četvrtine, Budućnost je dala četiri, Zvezda samo dva poena, pa je na semaforu dugo stajalo 64:59. Igrači obje ekipe su promašivali i iz igre i sa penala, da bi gosti dva i po minuta prije kraja prišli na 68:67 nakon zakucavanja Omića, a 52 sekunde kasnije i preokrenuli trojkom Dobrića. U finišuje, srećom, u heroja izrastao Ivanović.

BUDUĆNOST VOLI - CRVENA ZVEZDA 77:73 (22:15, 14:23, 24:19, 17:16)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 6.000. Sudije: Radović (Hrvatska), Pukl, Petek (Slovenija).

Budućnost Voli: Ivanović 17 (7-6), SU. ŠEHOVIĆ 5, DOLMEN, Barović 14 (9-8), Se. Šehović, GORDIĆ 18 (9-4), Ilić, Z. NIKOLIĆ, GIBSON 7 (4-2), Popović 5 (2-0), Lendri 6 (2-1), D. Nikolić 5 (2-2).

Crvena zvezda: Kešelj, Davidovac 4, LAZIĆ 6 (2-1), Dobrić 11, FELDIN 11, Janković 3, ROČESTI 14 (5-4), OMIĆ 12 (4-0), Lesor 7 (6-3), Enis 5, Jovanović, BJELICA.