Poraz kadeta od Poljske

To je drugi poraz crnogorskih košarkaša u ovoj fazi takmičenja, nakon što su na startu poraženi od Litvanije. Izabranici selektora Đorđa Pavićevića juče su bili bolji od Bugarske
Crna Gora, Foto: FIBAEUROPE/HONZA MUDRA
Ažurirano: 03.08.2011. 15:38h

Crna Gora je bila ravnopravan rival Poljskoj do poluvremena, a u nastavku se koncepcija ekipe Đorđija Pavićevića potpuno razbila - crnogorski kadeti su u trećem meču za plasman od 13. do 16. mjesta poraženi sa 67:55, što im je drugi poraz u grupi (nakon onog na startu od Litvanije).

„Crveni” su na poluvremenu imali minus od jednog poena (33:32), da bi u trećoj četvrtini Poljaci za samo nekoliko minuta riješili meč. Protivnik je u prvih pet i po minuta treće dionice napravio seriju 9:0, otišao na visokih 42:32 i tu je bilo jasno da Crna Gora nema šansi. Nakon toga je razlika u dva navrata išla i na plus 14 u korist Poljske (50:36 i 58:44).

Najefikasniji u selekciji Poljske, koja je zabilježila drugu pobjedu u razigravanju, bio je Mikolaj Vitlinski sa 16 poena, dok je jedan manje postigao Adam Mazur.

U crnogorskoj reprezentaciko su se istakli Luka Savić i Luka Đurović sa po 15 koševa, a dvocifren je bio još samo Petar Sarić koji je meč završio sa 10 pogodaka.

Sjutra je na Evropskom prvenstvu slobodan dan, a Crna Gora u petak od 15 sati i 45 minuta igra protiv Litvanije u četvrtom kolu. Litvanci su, inače, danas lako izašli na kraj sa Bugarskom (92:77), što im je treći trijumf u razigravanju.

Poljska - Crna Gora 67:55 (16:14, 17:18, 21:12, 13:11)Pardubice - Dvorana „Dukla”. Gledalaca: 80. Sudije: Lamonika (Italija, Herbertson (Island), Vetrov (Rusija).

Poljska: Zivert 8 (2-2), Kravčuk, Pandura, Brenk, Soha 7 (2-0), Valčak, Mazur 15 (4-2), Prefer 6, Vitlinski 16 (1-0), Vrobel, Mihalik 11 (4-3), Ješke 4.

Crna Gora: Agramović (2-0), Latković 7 (4-3), Pavićević, Savić 15 (2-1), Šekularac, Đurović 15, Dubljević, Vukčević, Mijatović 4, Drašković 4 (2-1), Sarić 10 (4-2), Dožić.