Debakl kadeta protiv Srbije

Naša selekcija parirala jednom od favorita za zlato samo do sredine prve četvrtine. Sjutra u 20.15 sati meč sa Njemcima, a pobjeda osigurava opstanak u A diviziji
76 pregleda 0 komentar(a)
Đoko Pavićević, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 28.07.2011. 14:10h

Ubjedljivim porazom od Srbije, kadetska reprezentacija Crne Gore počela je nastup na Evropskom prvenstvu u Českoj.

Srbija je važila za velikog favorita, jer je jedan od glavnih kandidata za zlato, ali niko nije očekivao poraz od čak 38 razlike.

Luka Savić sa 18 poena i Milovan Drašković sa 16 bili su jedni raspoloženi za igru u našoj selekciji.

U redovima Srbije četiri igrača su bila dvocifrena - Brano Đukanović (20 koševa), Đorđe Kaplanović (19), Dušan Ristić (18, 13 skokova) i Luka Popović (15).

Sjutra od 20.15 sati Crna Gora igra sa Njemačkom i tu će tražiti šansu za pobjedu i opstranak u A diviziji.

Do sredine prve četvrtine naš selekcija je bila u igri, imala je zaostatak od dva poena.

Međutim, kako je vrijeme odmicalo Srbija je pojačavala ritam i nakon prvih 10 minuta imala dvocifrenu prednost (26:16).

Na startu druge četvrtine, "crveni" su prišli na 30:24 i to je bilo sve što su uradili.

Rival je opet pojačao ritam i do poluvremena došao do 12 poena viška (51:29).

Meč je definitivno riješen za tri minuta drugog poluvremena. Srbija se serijom 16:2 odlijepila na plus 36 (67:31) i do kraja jedina neizvjesnost je bila sa kolikom razlikom će meč biti završen.

Najveću prednost na meču Srbija je imala u 36. minutu kada je semafor pokazivao 91:51.

Crna Gora - Srbija 62:100 (16:26, 13:25, 14:31, 19:18)

Pardubice - Dvorana: "Dukla". Gledalaca: 150. Sudije: Kortez (Španija), Bisang (Francuska), Hruša (Češka).

Crna Gora: Agramović, Latković 1 (2-1), Pavićević, Savić 18 (3-1), Šekularac 7, Đurović 4, Dubljević 2, Vukčević 2, Mijatović 6, Drašković 15 (4-2), Sarić 3, Dožić 4.

Srbija: Jaramaz 1 (2-1), Rebić 5 (1-1), Pušica 3 (6-3), Đukanović 20, Gudurić 4, Majstorović, Popović 15 (4-3), Simeunović 2, Tejić 4 (2-1), Kaplanović 19 (1-1), Salić 9 (2-1), Ristić 18 (2-1).