Poraz juniora od Holandije, protiv Rumunije neophodna pobjeda od četiri koša razlike

Naša selekcija je odigrala izuzetno slabo posljednju četvrtinu, prvi koš iz igre dala je 88 sekundi prije kraja, kada su Holanđani vodili 62:50
Marko Mugoša, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 23.07.2011. 12:55h

Juniori Crne Gore nisu uspjeli da zabilježe i drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu B divizije u Varni.

Izabranici Miodraga Kadije poraženi su od Holandije sa 62:57 zbog izuzetno slabe igre u posljednjih 10 minuta.

Prvi koš iz igre dali su 88 minuta prije kraja meča, ali tada su “lale” već imale nedostižnih 62:50.

Samo dva igrača raspoložena za igru - Miloš Pajović (17 poena, sedam skokova) i Vukota Pavić (10) su bili premalo za nove bodove.

Kod Holanđana su najefikasniji bili Majk Šilder (13 poena) i Kasper Averik (12).

"Crveni" sada nemaju pravo na kiks - u ponedjeljak moraju da nanesu prvi poraz Rumuniji (danas savladala Austriju sa 64:52), i to sa četiri ili više koša razlike. U suprotnom, snovi o A diviziji biće raspršeni.

Od starta meča Holandija je bila ta koja je vodila, u 5. minutu je bilo 14:8. Kada je Paviće pogodio za 14:10 krenula je bolja igra Crne Gore.

“Crveni” su napravili seriju 11:1 i preokrenuli na 21¸:15. Četvrtinu je trojkom zaključio Holanđanin Metju Van Toegeren (18:21).

Trojkom Jita Koka i poenima Kaspera Averika, Holandija je preokrenula (23:21).

Do finiša prvog poluvremena igralo se koš za koš, Crna Gora je u 19. minutu povela 33:29, ali su Holanđani do kraja prvog poluvremena uspjeli da smanje zaotatak na poen (34:35).

Start drugog dijela pripao je “crvenima”, koji su u 26. minutu došli do najveće prednosti na meču 47.39.

Činilo se tada da će Crna Gora lako privesti meč kraj. Međutim, do toga nije došlo.

Serijom 10:1, Holanđani su došli do preokreta (49:48), a da se na posljednji dvominutni odmor ode u egalu potrudio se Mihailo Kasalica.

Dao je jedno od dva bacanja za 49:49.

Crna Gora je promašila prvih osam šuteva u posljednjoj četvrtini, samo je Pavić bio polivičan sa linije bacanja.

Holandija je to značaki iskoristila i u 37. minutu povela 62:50. Crnu seriju “crvenih” prekinuo je Vasilije Vušović 1,28 minuta prije kraja, ali je bilo kasno da se uradi nešto više.

Sjutra je na šampionatu slobodan dan, a u ponedjeljak od 12.45 sati Crna Gora igra sa Rumunijom.

Holandija – Crna Gora 62:57 (18:21, 14:14, 17:14, 13:8)

Varna - Palata kulture i sporta. Gledalaca: 150. Sudije: Čajkovski (Ukrajina), Van den Brok (Belgija).

Holandija: Vervej, Avernik 12 (4-3), Van der Ark 3, Kandif 3, Hope 2 (2-2), Šilder 13 (4-4), Landman, Hamink 9 (4-3), Šaftenar 5, Kok 8 (4-1), Bleker 2, Van Tongeren 5.

Crna Gora: Fatić, Vušović 2, Antić, Kasalica 8 (4-3), Pajović 17 (2-1), Mugoša 6, Gavranić 6 (4-3), Koprivica, Pavić 10 (2-1), Nikolić 4 (2-2), Latković 4 (2-1).