Njemačka ubjedljivo dobila Crnu Goru

Bojan Dubljević, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 23.07.2011. 13:35h

Željeli su mladi košarkaši Crne Gore da se bore za medalju, a moraće sjutra da igraju za sedmo mjesto na Evropskom prvenstvu u Španiji.

Očigledno da je poraz u četvrtfinalu od Italije ostavio posljednice, igrači nisu mogli psihički da se oporave i uslijedio je ubjedljiv poraz od Njemačke.

Meč je riješen u drugom poluvremenu iako su “crveni” bili u rezultatskom minusu izuzev prvih četiri, pet minuta.

Sa samo dva igrača raspoložena da se nadmeću sa nadahnutim Njemcima, bilo je isuviše malo.

Bojan Dubljević je ubacio 18 poena i uhvatio 10 lopti, dok je Marko Todorović dao 11 koševa.

“Panceri” si imali četiri dvocifrene igrača - Matisa Moninghofa (17), Danijela Tisa (13), Nilsa Gifeja (12) i Danila Bartela (12).

- Poraz od Italije ostavio je mnogo dublji trag nego što sam očekivao, a nisu pomogli ni sastanci koje smo imali nakon meča i priča sa igračima da moraju što prije da zaborave eliminaciju u četvrtfinalu. U duelu sa Njemačkom, igrači su i dalje razmišljali o tom porazu i nisu bili spremni da odigraju na pravom nivou. Od prvog do posljednjeg minuta, djelovali smo potpuno dekoncentrisano, kao da nas je neko natjerao da igramo ovaj meč. Igrači nisu ispoljili borbenost koja ih je krasila u prethodnim mečevima, a rezultat sam po sebi dovoljno govori o našoj igri. Protiv Njemačke nismo ličili na sebe, ali nadam se da će igrači uspjeti da se izdignu i da ćemo pobjedom završiti prvenstvo - istakao je selektor Mihailo Pavićević.

Vodila je Crna Gora do 4. minuta kada je Johan Voigtman poentirao za 9:8.

Milutin Đukanović je trojkom vratio prednost svojoj selekciji (9:11), ali su do kraja prve četvrtine Njemaci stigli do tri poenaprednosti (22:17).

U prvom napadu druge dionice Moningfoh je pogodio trojku ua 25:17, vratili su se “crveni” na 25:22, ali dalje nisu mogli.

Na veliki odmor se otišlo sa osam poena prednosti za četu Franka Menca (35:27).

Prednost Njemačke u trećem kvartalu kretala se od devet do 13 poena koliko je bilo u nekolko navrata, a na ulasku u posljednjih deset minuta semafor je pokazivao 52:44.

Halil Kanačević je smanjio je na 52:46 i tu je stavljena tačka što se tiče Crne Gore.

Serijom 15:4, Njemačka se odlijepila na 67:50 u 34. minutu i rutinski je meč privela kraju.

U tri navrata “paneceri” su imali i 20 poena prednosti (74:54, 76:56, 79:59), a konačan rezultat postavio je Denis Ogbe sa linije penala 20 sekundi prije kraja meča.

"Crveni" sjutra (17.15) igraju meč za sedmo mjesto sa Letonijom, koja je poražena od Turske (74:71). U prvom meču u drugoj fazi, Dubljević i drugovi su savladali tim sa Baltika 61:56.

Njemačka – Crna Gora 80:61 (22:17, 13:10, 17:17, 28:17)

Bilbao – Dvorana: “Arena”. Gledalaca: 300. Sudije: Laurinavičijus (Litvanija), Čebišev (Ukrajina), Lions (Australija).

Njemačka: Zigenhagen 5 (2-2), Gifej 12 (2-1), Telig, Moninghof 17, Hekman 1 (2-1), Ogbe 1 (2-1), Tis 13 (2-1), Klein 6, Vend 7 (3-1), Bartel 12 (5-4), Voigtman 2, Kramer 4 (4-0).

Crna Gora: Pajović, Damjanović, Ivanović 7 (3-3), Radović 6, Dobrović 3, Ljujić 3, Đukanović 5, Todorović 11 (1-0), Spasojević 6 (2-2), Kanačević 2, Dubljević 18 (8-6), Sekulović.