Crna Gora ostala bez polufinala

Katastrofalan start odredio dalji tok meča. Naša selekcija jurila visoku prednost rivala, uhvatila je priključak, ali nije imala snage da dobije duel. Sada slijedi borba za plasman od 5. do 8. mjesta
62 pregleda 0 komentar(a)
Crna Gora - Italija, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 22.07.2011. 16:20h

Crna Gora neće igrati u polufinalu Evropskog prventva u Bilbau i neće biti u prilici da se bori za jednu od medalja, što je bio cilj prije početka šampionata.

To je epilog četvrtfinalnog meča sa Italijom, koji su “crveni” loše počeli i na kraju prve četvrtine imali 19 poena minusa (25:6). Prva dionica je odredila dalji tok meča.

Izabranici Mihaila Pavićevića su jurili prednost “azura”, u 32. minutu trojkom Milutina Đukanovića su stigli do jedinog vođstva na meču, ali nisu imali snage da dođu do trijumfa.

Alesandro Đentile (27 poena) i Nikolo Meli (23 poena, 11 skokova) bili su nerješive enigme za igrače Crne Gore, a podršku su imali od Rikarda Moraskinija (10 poena).

Bojan Dubljević sa 17 poena (10 u posljednjoj četvrtini) i Radosav Spasojević (10) su bili jedini raspoloženi za igru kod Crne Gore.

Jedan od razloga poraza “crvenih” leži i u lošem procentu šuta iz igre od svega 34 odsto (77-26), dok su “azuri” bili bolji 46 odsto (56-26).

Furiozno je Italija krenula, u 2. minutu je povela 8:0, što je bio znak da Pavićević zatraži minut odmora.

Međutim, to nije donijelo pomak u igri Crne Gore. “Azuri” su na krilima Đenilea povećavali prednost, koja je na kraju prve četvrtine iznosila velikih 19 poena prednosti (25:6).

Druga četvrtina donijela je bolju igru “crvenih”, koji su u 19. minutu prišli na 36:27, ali su se Đentile i Meli potrudili da Italija na veliki odmor ode sa dvocifrenom prednošću (39:29).

Dobra treća četvrtina u režiji Crne Gore, koja je došla do svoje igre.

Rezultat toga je i smanjenje prednosti Italije na 47:45 na isteku 28. minuta, štio je bio znak da selektor “azura” Stefano Sakripanti zatraži minut odmora.

U narednom napadu Đentile je pogodio uz dodatno nakon faula Spasojevića za 50:45, a Halil Kanačević je poenima sekund prije kraja trećeg kvartala omogućio Crnoj Gori da pred posljednju četvrtinu imal svega tri poena zaostatka (50:47).

Dubljević je u prvom napadu u četvrtoj četvrtini dao jedno od dva bacanja, a nakon promašaja Italije, Đukanović je dao trojku za preokret (50:51).

Činilo se tad da Crna Gora hvata pravi ritam, da ima utakmicu u svojim rukama.

Nažalost, tako nije bilo.

Đentile, Meli trojkom i Moraskini sa linije penala odveli su Italiju na 59:51 u 35. minutu, nakon čega “crveni” više nisu imali snage ni šanse za preokret.

Sada Crnoj Gori prednostoji borba za plasman od 5. do 8. mjesta, a rival će sjutra od 13.30 sati biti Njemačka, koja je poražena od Francuske (67:59).

Italija – Crna Gora 78:67 (25:6, 14:23, 11:18, 28:20)

Bilbao – Dvorana: “Arena”. Gledalaca: 350. Sudije: Konde (Španija), Lefen (Švedska), Petek (Slovenija).

Italija: De Nikola 6, Traini, Mei 23 (8-7), Fontekio, Santianđeli, Moraskini 10 (6-6), Ćeron, Baldi, Polonara 6 (2-2), Vitali 4, Ćervi 2, Đentile 27 (8-6).

Crna Gora: Pajović, Damjanović 11, Ivanović 6, Radović, Dobrović 2, Ljujić, Đukanović 5, Todorović 8 (2-2), Spasojević 10, Kanačević 8 (2-1), Dubljević 17 (10-7), Sekulović.