Crna Gora dobila Letoniju za 3. mjesto u grupi

"Crveni" će u četvrtfinalu igrati sa drugoplasiranom selekcijom iz grupe F, a to će biti Španija ili Italija. Njihov duel večeras od 20.45 sati
Bojan Dubljević, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 20.07.2011. 16:24h

Crna Gora je u najvažnijem meču dosadašnjem dijela takmičenja prikazala dobru igru, savladala je Letoniju i u četvrtfinale ulazi sa treće pozicije.

Rival u borbi za polufinale biće drugoplasirana selekcija iz grupe F, a to će biti poraženi iz meča Španija – Italija, koji se igra večeras od 20.45 sati.

Letonija je vodila samo krajem prve i početkom druge četvrtine, a “crveni” su meč prelomili u trećoj četvrtini kada su stekli dvocifrenu prednost.

U posljednjih deset minuta prednost je u tri navrata iznosila 11 poena.

Marko Todorović sa dabl-dabl učinkom (12 poena, 11 skokova) i Bojan Dubljević vodili su Crnu Goru do novog trijumfa.

Kod Letonaca najefikasniji su bili Mareks Mejeris i Arturs Bricis sa po 13 poena.

Crna Gora je bolje otvorila meč, vodila je od starta, ali je u finišu prve dionice ušla u šutersku krizu.

To je Letonija iskoristila i na kraju prvog kvartala imala minimalnu prednost (9:10).

Ugis Pinete je u prvom napadu druge četvrtine donio plus tri svom timu (9:12) i tada su se probudili izabranici Mihaila Pavićevića, koji su u 17. minutu poveli 31:24.

Kao i u prvoj četvrtini i finiš prvog poluvremena je pripao Letoncima, pa se na veliki odmor otišli sa svega dva poena prednosti za Crnu Goru (34:32).

Serijom 9:0 u trećoj četvrtini, Bojan Dubljević i saigrači su riješili pitanje pobjednika, jer su stigli do 11 poena prednosti (43:32).

U tim trenucima Letonci su bili bez igre, šest i po minuta su bili bez koša, a crnu seriju prekinuo je trojkom Pinete.

Pred posljednjih 10 minuta Crna Gora je imala osam poena prednosti (46:38).

U posljednjoj četvrtini nije bilo većih uzbuđenja, jedina dilema je bila sa koliko razlike će meč biti završen.

Bricis je 18 sekundi prije kraja trojkom smanjio zaostatak Letonije na šest peona (59:53).

Nakon toga su brzim faulom pokušali da napraave nešto više, ali bez uspjeha.

Nemanja Radović je pogodio oba bacanja za nedostižnih 61:53, a konačan rezultat postavio je Majeris trojkom četiri sekunde prije kraja.

Crna Gora – Letonija 61:56 (9:10, 25:22, 12:6, 15:18)

Bilbao – Dvorana: “La Kastilja”. Gledalaca: 350. Sudije: Perez (Španija), Čebušev (Ukrajina), Kovačević (Austrija).

Crna Gora: Pajović, Damjanović 3, Ivanović 6 (2-1), Radović 5 (2-2), Dobrović 2, Ljujić 6 (4-2), Đukanović 1 (4-1), Todorović 12 (4-1), Spasojević, Kanačević 8 (2-2), Dubljević 18 (10-6), Sekulović.

Letonija: Osins 7 (4-2), Bremze, Vitols, Bricis 13 (1-1), Lejasmeiers 2, Asons, Dukulis 6, Pinete 7 (2-0), Antrops 1 (2-1), Mejeris 13 (3-2), Meiers 7 (6-3), Butjankovs.