Crna Gora izgubila od Francuske

Francuzi vodili tokom svih 40 minuta. Naša selekcija loša u šutu za tri poena (15-3) i u defanzivnom skoku - rival uhvatio 12 lopti u napadu. Sjutra od 16.15 sa Letonijom za 3. mjesto u grupi
122 pregleda 0 komentar(a)
Milutin Đukanović, Foto: FIBAEUROPA.COM
Ažurirano: 19.07.2011. 16:35h

Crna Gora je upisala drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Bilbau.

Nakon što je Rusija bila bolja u 3. kolu prve faze, danas su izabranici Mihaila Pavićevića poraženi od Francuske.

Jedan od glavnih favorita za zlato vodio je svih 40 minuta, ako se izuzme početno vođstvo “crvenih” (2:0), a meč je prelomio u posljednjoj četvrtini u kojoj je u četiri navrata imao 10 poena prednosti.

Razlog poraza leži u lošem šutu za tri poena od svega 20 odsto (15-3) i lošem zagrađivanju skoka, jer je Francuska imala 12 uhvaćenih lopti u napadu.

Ovaj neuspjeha ipak neće poremetiti previše planove crnogorske selekcija. Naime, “crveni” sjutra od 16.15 igraju sa Letonijom i pobjeda znači treće mjesto u grupi i, vjerovatno, izbjegavanje sjajne Španije u četvrtfinalu.

Počelo je dobro za Crnu Goru, Nemanja Radović je pogodio za 2:0.

Međutim, veoma brzo Francuska je došla do 8:2 i 13:4, ali su se probudili Bojan Dubljević i saigrači.

Smanjili su na 13:10, ali je trojkom prvu dionicu zaključio Romain Hilo (16:10).

Uspjela je Crna Gora u 12. minutu da priđe na 16:14, ali su odgovorili “galski pijetlovi” serijom 5:0 za 21:15.

Na veliki odmor otišlo se sa tri poena prednosti za Francusku (22:19). U prvih 20 minuta Crna Gora je trojke šutirala 7-0.

Prvi napad u drugom dijelu realizovao je Dubljević, “crveni” su prišli na 22:21, ali dalje od toga nisu mogli.

Francuzi su se odlijepili na 28:21 i nakon toga samo jednom je Crna Gora zaprijetila.

Bilo je to u 28. minutu kada je Radoslav Spasojević dao prvu trojku za svoj tim, nakon deset pokušaja, za minus dva (30:28).

U posljednjih deset minuta nije bilo dileme.

Francuska je kontrolisala dešavanja na parketu, a Crna Gora je najmanji zaostatak imala u 33. minutu 35:42.

U četiri navrata ekipa Žan-Aime Tupana je imala 10 poena prednosti (42:32, 47:37, 49:39, 43:53).

Konačan rezultat postavio je Hilo sa linije penala tri sekunde prije kraja nakon što ga je u šutu za tri peona faulirao Halil Kanačević.

Crna Gora – Francuska 49:58 (10:16, 9:6, 13:16, 17:20)

Bilbao – Dvorana: “Arena”. Gledalaca: 200. Sudije: Lamonika (Italija), Cervo (Kanada), Mitrovski (Makedonija).

Crna Gora: Pajović, Damjanović, Ivanović 6 (5-4), Radović 2, Dobrović, Ljujić, Đukanović 2 (2-2), Todorović 3 (2-1), Spasojević 9, Kanačević 10 (5-2), Dubljević 17 (10-9), Sekulović.

Francuska: Leon, Mendi 4 (2-2), Tupan, Hilo 12 (5-5), Lebrun 2, Vesterman 11, Furnije 3 (2-1), Gober 2, Žegue 4, Kahudi 5, Preno 6, Lavernje 9.