Hrvatska se revanširala, Crna Gora zauzela 6. mjesto

Iva Perovanović u 34. minutu napustila igru zbog povrede. Naša selekcija zaslužuje pohvale i pored poraza
Ana de Forž, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 02.07.2011. 20:43h

Crna Gora je porazom okončala nastup na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Izabranice Miodraga Baletića izgubile su od Hrvatske u borbi za 5. mjesto, ali i pored toga zaslužuju pohvale za sve ono što su uradile na svom premijernom nastupu na velikim takmičenjima.

"Crvene" su dobro odigrale prvo poluvrijeme, ali je u nastavku umor stigao naše košarkašice, jer su odigrale čitav šampionat sa šest, sedam igračica.

Meč je riješen u finišu treće četvrtine kada je Hrvatska stigla do dvocifrene prednosti, koju je rutinski sačuvala do kraja meča.

U 34. minutu Iva Perovanović je napustila meč nakon što joj je jedna igračica Hrvatske pala na nogu.

Ostaje nada da u pitanju nije teža povreda, a našoj košarkašici je pomoć ukazivana nekoliko minuta i sa bolnom grimasom je iznjeta sa terena.

Ana de Forž je dala 18, a Jelena Dubljević 13 poena (10 skokova). Kod Hrvatske četiri igračice su imale dvocifren učinak. Najefikasnija je bila Jelena Ivezić sa 21 poenom.

Iva Ciglar je dodala 19, Marta Čakić 12, a Iva Slišković 11 koševa.

Čitava prva četvrtina protekla je u igri koš na koš, a Crna Gora je na kraju imala dva poena prednosti (16:14).

Ništa se značajnije nije dešavalo do sredine druge dionice, kada je Hrvatska dodala gas i stigla do osam poena prednosti (30:22).

Serijom 10:2 "crvene" su stigle do izjednačenja (32:32), ali je ekipa Stipe Bralića na veliki odmor otišla sa tri poena viška (38:35).

U 25. minutu Jelena Dubljević je pogodila za izjednačenje (42:42). Tada je došlo do pada u našoj igri, Hrvatska je napravila seriju 13:2 i u posljednju četvrtinu ušla sa 11 poena prednosti (55:44).

Do kraja meča prednost Hrvatske nije bila manja od devet poena, a u dva navrata iznosila je i 17 poena (66:49, 70:53).

Hrvatska - Crna Gora 73:59 (14:16, 24:19, 17:9, 18:15)

Lođ - Dvorana: "Arena". Gledalaca: 1.000. Sudije: Kenerman (Turska), Haliko (Estonija), Silva (Portugal).

Hrvatska: Mandir 5 (2-1), Karčić 3, Mišura 2, Čakić 12, Lokas, Mazić, Ciglar 19 (3-3), Lelas, Slišković 11 (6-5), Pavetić, Ivanković, Ivezić 21 (2-1).

Crna Gora: Knežević, Škerović 5 (2-2), De Forž 18 (2-2), Jovanović, Aleksić 4, Dubljević 13 (4-2), Bjelica 8 (10-6), Perovanović 9 (2-1), Turčinović, Popović 2, Milutinović.