Četvrtina kao iz bajke

"Crvene" u posljednjih 10 minuta dozvolile rivalu da ubaci svega šest poena (dale 23). Sjutra od 20.30 sati sa Hrvatskom za 5. mjesto
Milka Bjelica, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 01.07.2011. 15:39h

Kada je na kraju treće četvrtine Litvanija vodila 53:45, činilo se da je pitanje pobjednika riješeno i da će Crna Gora u borbu za sedmo mjesto.

Međutim, tako nisu mislile Jelena Škerović i drugarice. Odigrale su fenomenalnih 10 minuta, sigurno najboljih na šampionatu.

Dozvolile su rivalu da postigne svega šest poena, a u napadu su bile skoro bez greške. Dale su 23 poena i na kraju zasluženo stigle do trijumfa.

Sada im preostaje da se odmore i da sjutra veče (20.30 sati) savladaju Hrvatsku, osvoje 5. mjesto i dobiju mogućnost da se kroz kvalifikacije plasiraju na Olimpijske igre u Londonu naredne godine.

Iva Perovanović je dala 18, Ana de Forž 17, Jelena Dubljević 14, a Jelena Škerović 13 poena. Kod Litvanije Sandra Linkevičiene je postigla 15 koševa i uhvatila 10 lopti.

Litvanija je u većem dijelu prve četvrtine imala prednost. U finišu je Crna Gora preokrenula (12:9) i na kraju tog dijela igre imala dva poena prednosti (14:12).

U prvom napadu drugog kvartala, Iva Perovanović je pogodila za plus četiri (16:12). Međutim, Aursa Bimbaite je vezala dvije trojke, Litvanija napravila seriju 8:0 za novo vođstvo (20:16) u 14. minutu.

Samo 180 sekundi kasnije bilo je 25:20 za Litvaniju. Uslijedio je novi preokret naše selekcije (29:28), a Aursa Bimbaite se potrudila na da poluvremenu bude neriješeno (29:29).

Do 22. minuta držala se naša selekcija u igru, a tada je Lutvanija počela praktično sve da pogađa.

U trećoj četvrtini Litvanke su uputile 11 šuteva na naš koš i promašile su samo dva puta. Sa druge strane, Crna Gora je bila polovična (10-5), pa otuda i minus osam pred ulazak u posljednjih 10 minuta (53:45).

Smogle su naše igračice snage da odigraju fenomenalnu posljednju četvrtinu i zaslužuju sve čestitke.

Serijom 16:3 stigle do do pet poena prednosti u 35. minutu i do kraja meča nije se postavljalo pitanje pobjednika.

Do kraja meča samo je Sandra Linkevičiene pogodila trojku za Litvaniju, ali je to bilo premalo da se izbjegne poraz.

Nakon meča naše reprezentativke su slavile, čime su pokazale koliko im je ovaj meč bio bitan nakon poraza od Turske.

Litvanija - Crna Gora 59:68 (12:14, 17:15, 24:16, 6:23)

Lođ - Dvorana: "Arena". Gledalaca: 1.000. Sudije: Kenerman (Turska), Ziemblicki (Poljska), Delone (Francuska).

Litvanija: Gutkauskaite, Sauliute 5 (2-2), Solopova 3, Bimbaite 7 (2-1), Abromaite 1 (2-1), Kvederavičiute, Petronite 9 (4-3), Paugaite 4, Linkevičiene 15 (2-2), Sulciute 9, Sipavičiute.

Crna Gora: Knežević, Škerović 13 (6-4), De Forž 17 (4-3), Jovanović, Aleksić 2, Dubljević 14 (4-4), Bjelica 2, Perovanović 18 (10-6), Turčinović, Popović 2, Milutinović.