Turska zaustavila Crnu Goru

"Crvene" u drugom poluvremenu dale svega 17 poena. Turska bila fenomenalna u šutu za tri poena - 64 odsto (14-9)
57 pregleda 0 komentar(a)
Žene košarka, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 30.06.2011. 16:16h

Ništa od borbe za medalju! Crna Gora je zaustavljena u trijumfalnom nizu na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. Nakon šest sjajnih igara i rezultata, upisan je poraz.

"Crvene" su u četvrtfinalu poražene od Turske, nakon katastrofalne igre u drugom poluvremenu.

Izabranice Miodraga Baletića odigrale su odlično u prvih 20 minuta, ali je u nastavku došlo do totalnog raspada u igri, što je Turska znala da kazni i stigne do trijumfa.

Turska je tokom čitavog meča šutirala sjajno, posebno za tri poena - 64 odsto (14-9), i tu leži jedan od razloga za poraz našeg tima. Takođe, u drugih 20 minuta šut je potpuno stao.

Od 29 pokušaja iz igre u drugom dijelu, "crvene" su pogodile svega pet puta, a sa druge strane Turska je bila sjajna (19-12).

Naša najefikasnija igračica na dosadašnjme dijelu šampiona Iva Perovanović danas nije bila raspoložena za igru. Dala je svega devet poena (12 skokova).

Jelena Škerović je upisala šest, Ana de Forž 11, Ana Turčinović 10, a Jelena Dubljević osam poena.

Sazije Ivegin je za Tursku ubacila 14 poena (trojke 5-4), Birsel Vardali je dodala 13, a Nevin Nevlin 11 koševa.

Dobro je Crna Gora počela, u 3. minutu je vodila 6:3, a 240 sekundi kasnije semafor je pokazivao 12:7.

Turska se vratilasa dvije trojke, ali je Iva Perovanović donijela pet poena prednosti na kraju prve dionice (16:11).

Serijom 7:2, Turska je u 13. minutu itzjednačila (18:18), ali naša selekcija nije dozvolila preokret.

Na isteku 18. minuta Ana Turčinović je pogodila za 27:21, što je bio nagovještaj da bi "crvene" na odmor mogle sa većom zalihom.

Međutim, Sazije Ivegin je trojkom smanjila zsostatak svog tima na poluvremenu (27:24).

Niko tada nije mogao očekivati da će to biti sve od Crne Gore u ovom četvrtfinalu.

Serijom 6:2 na startu drugog dijela, Turska je stigla do prvog vođstva (29:30). Ana Turčinović je vratila prednost Crnoj Gori (31:30) i tu je stavljena tačka na našu prednost.

Ni dva minuta odmora nisu pomogla Miodragu Baletiću da smiri svoje izabranice, Turska je pred odlučujuću četvrtinu stigla do vođstva od 41:33.

Kada je u prvom napadu četvrtog kvartala Jelena Škerović pogodila trojku za minus pet (36:41), to je davalo nadu da Crna Gora može do preokreta.

Međutim, meč je riješen u 35. minutu kada je Turska povela 38:48. Tri minuta kasnije bilo je 39:55.

Poraz je ublažila Ana de Forž sa pet vezanih poena.

Sada Crnoj Gori ostaje da pokuša da se domogne 5. mjesta, što bi značilo i mogućnost da se kroz kvalifikacije izbori za plasman na Olimpijske igre 2012. godine.

Crna Gora - Turska 44:56 (16:11, 11:13, 6:17, 11:15)

Lođ - Dvorana: "Arena". Gledalaca: 1.000. Sudije: Taurino (Italija), Haliko (Estonija), Ćići (Albanija).

Crna Gora: Knežević, Škerović 6, de Forž 11 (2-2), Jovanović, Aleksić, Dubljević 6 (2-2), Bjelica 2, Perovanović 9 (4-1), Turčinović 10, Popović, Milutinović.

Turska: Palazoglu 6, Erdogan, Vardarli 13, Kartaltepe, Nevlin 11 (2-1), Akaja, Alben 1 (2-1), Jilmaz 9 (2-1), N. Ivegin, Horasan, S. Ivegin 14, Caglar 2.

Sjutra sa Litvanijom (15.30 sati)

Francuska je u posljednjem četvrtfinalnom meču savladala Litvaniju 66:58 (11:13, 22:21, 20:8, 13:16) i plasirala se u polufinale.

Tako će Crna Gora u razigravanju za peto mjesto danas od 15.30 sati igrati sa Litvanjom. U slučaju trijumfa u subotu slijedi duel sa Hrvatskom.

Sjutra će biti odigrani i polufinalni mečevi. Prvo će na teren Češka i Rusija (18), a potom Francuska i Turska (20.30).