Šampionski ples Dalasa usred Majamija, Dirk MVP finala

Dirk Novicki je napokon stao uz rame velikanima i pokazao koliko je veliki igrač, a Džejson Kid je u svom trećem finalu stigao do prstena
86 pregleda 0 komentar(a)
Dirk Novicki 1, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 13.06.2011. 03:11h

Pet godina su čekali osvetu i dočekali da se revanširaju na isti način - košarkaši Dalasa su na Floridi savladali rivala iz finala 2006. Majami (105:95) i prigrabili prvu titulu šampiona NBA u klupskoj istoriji!

Veterani iz Teksasa su blistali kada je bilo najpotrebnije i trećim vezanim trijumfom ispunili snove. Dirk Novicki je napokon stao uz rame velikanima i pokazao koliko je veliki igrač, a Džejson Kid je u svom trećem finalu stigao do prstena.

Najzaslužniji za veliki trijumf u Majamiju je, ipak, bio Džejson Teri - sjajni bek, koji je uz Novickog jedini igrao to finale 2006. godine, upisao je 27 poena, uz odličan šut iz igre (16-11).

Novicki je postigao 21, ali je ima dva potpuno različita poluvremena. U prvom je ubacio svega tri koša (šut 12-1), a u drugom 18, od kojih 10 u posljednjih sedam i po minuta. Fenomenalni Njemac je imao i 11 skokova.

Najefikasniji igrač Majamija bio je Lebron Džejms sa 21 pogotkom, ali se opet skrivao u odlučujućim trenucima i samo dodavao loptu saigračima.

Zanimljivo, za osam minuta koje je proveo na klupi, "vrelina" je postigla 14 koševa više od "divlje teladi".

Kris Boš je dodao 19, Mario Čalmers 18, a Dvejn Vejd 17 poena.

MVP finala je, naravno, Dirk Novicki, koji je u šest utakmica prosječno bilježio 26 pogodaka i 10 uhvaćenih lopti.

- Bili smo autsajderi cijele sezone, ali smo se borili, igrali odbranu fenomenalno i došli u priliku da ispunimo san. U ovom finalu smo gubili u većini utakmica, ali smo uvijek nalazili snagu da se vratimo - poručio je Dirk

Rezultat: Majami - Dalas 95:105 (Džejms 21 p, Boš 19 p, Čalmers 18 p, Vejd 17 p - Teri 27 p, Novicki 21 p, 11 sk, Barea 15 p, Merion 12 p) - Dalas je dobio finale sa 4:2.