Dame na kraju treće

Turnir u Istanbulu bio je posljednja provjera našim košarkašicama uoči Evropskog prvenstva u Poljskoj, koje počinje 18. juna.
Košarkašice Crne Gore, Foto: Www.tbf.org.tr
Ažurirano: 11.06.2011. 17:15h

U posljednjem kolu turnira “Viktori kup” u Istanbulu, najbolje košarkašice Crne Gore savladale su Grčku i sa pobjedom i dva poraza okončale nastup u Istanbulu.

Izabranice Miodraga Baletića od starta su zaigrale dobro i uspostavile kontrolu dešavanja na terenu. Nakon prve četvrtine bilo je plus pet za “crvene”, a na veliki odmor otišle su sa šest poena viška (38:32).

Naše reprezentativke nastavile su u istom ritmu u trećoj četvrtini, pa su u posljednjih 10 minuta, ušle sa dvocifrenom prednošću (63:48).

Nakon visokom vođstva, došlo je do pada u igri Crne Gore, što je Grčka iskoristila i serijom 19:2 preokrenula rezultat (65:67), tri minuta prije kraja meča.

Međutim, “crvene” su vezale pet poena i riješile sve dileme oko pobjednika i nisu dozvolile da prokockaju pobjedu.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Ešaja Marfi, koja je postigla 28 poena uz 11 skokova i dvije asistencije. Dvocifren učinak imale su i Iva Perovanović (12 poena, 11 uhvaćenih) kao i Ana Baletić sa 10 poena.

U selekciji Grčke istakla se Evantia Malts sa 23 poena, šest skokova i četiri asistencije.

Turnir u Istanbulu bio je posljednja provjera za Crnu Goru pred Evropsko prvenstvo u Poljskoj, koje počinje 18. juna.

Crna Gora - Grčka 72: 67 (24:19, 14:13, 25:16, 9:19)Istanbul – Dvorana ,,Ahmet Komert“. Gledalaca: 250. Sudije: Čakar, Durmuščan i Sentuna (Turska).

Crna Gora: Knežević, Deforž 5, Ćulafić, Baletić 10, Turčinović, Dubljević 9, Perovanović 12, A. Turčinović, Marfi 28, Vujadinović, Jovanović 6, Popović 2.

Grčka: Kalencu 5, Stamati, Dimitraku 17, Hacinikolau, Kalcidu 2, Malci 23, Paparnihail 2, Kocopulu, Sotoriu 2, Andrulaki, Spiridopulu 10, Spanu 6.