Olimpijakos produžio nadu

"Crveno-bijeli" utakmicu prelomili sredinom posljednje četvrtine serijom 11:0 iako je PAO vodio tokom veće dijela
Joanis Buruzis, Foto: REUTERS
Ažurirano: 01.06.2011. 21:25h

Košarkaši Olimpijakosa savladali su pred svojim navijačima Panatinaikos 76:68 (24:19, 15:27, 19:10, 18:12) u trećoj utakmici finalne serije plej-ofa i tako produžili nadu da nakon 14 godina mogu doći do šampionskog trona.

Kao i prethodna dva, i treći duel je obilovao uzbuđenjima i rezultatskim preokretima.

PAO je bolje počeo i do sredine prve četvrtine imao prednost, kada je domaći sastav počeo da igra onako kako može i u 11. minutu imao je sedam poena viška (26:19).

Tada je došlo do pada u igru Pirejaca, a četa Željka Obradovića je to znala da iskoristi i serijom 14:3 pređe u vođstvo (33:29) u 15. minutu.

Na veliki odmor gosti su otišli sa zalihom od sedam poena (39:46).

Panatinaikos je uspijevao da odoli rivalu do samog finiša trećeg kvartala, a u odlučujućih 10 minuta izabranici Dušana Ivkovića ušli su sa minimalnom prednošću (58:56).

Za pet minuta četvrte četvrtine Olimpijakos je dao samo tri poena i to sa linije penala (Miloš Teodosić dva, Andreas Glinijadakis jedan) i u 35. minutu semafor je pokazivao 61:66.

Činilo se tada da je PAO na putu ka devetoj uzastopnoj tituli, a 13 u posljednjih 14 godina, ali tako nisu mislili igrači Olimpijakosa.

Napravili su seriju 11:0 i poveli 72:66 na isteku 38. minuta.

Tačku na trijumf domaćeg tima stavio je Jorgos Printezis iza linije za tri poena minut prije kraja.

Joanis Buruzis sa 16 poena i šest skokova predvodio je "crveno-bijele" do pobjede.

Vasilis Spanulis je dao 13 koševa i njih dvojica su bili jedini dvocifreni u svom timu.

Majk Batist je za aktuelnog prvaka Evrope upisao 15, Dru Nikolas 13, a Dimitris Dijamantidis 10 koševa.

Četvrti meč igra se u nedjelju u dvorani "OAKA" i PAO ima šansu da pred svojim navijačima dođe do drugog trofeja ove sezone.