Ekipa Ćavija Paskvala opravdala ulogu favorita protiv aktuelnog šampiona. Drugi meč u nedjelju takođe u Kataloniji od 12.30 sati
56 pregleda 0 komentar(a)
Duško Ivanović, Foto: REUTERS
Ažurirano: 27.05.2011. 20:12h

Prošle sezone u finalu plej-ofa ACB lige, Kaha laboral je napravila senzaciju protiv Barselone i stigla do šampionske titule.

Međutim, ako se gleda start polufinalne serije, Baskijci će teško odbraniti tron, jer su Katalonci slavili 86:71 (18:19, 22:22, 32:20, 14:10).

Ekipa Duška Ivanovića je odigrala dobro prvo poluvrijeme, pa je na petnaestominutni odmor otišla sa minimalnom prednošću (41:40).

Uspjeli su gosti da održavaju vođstvo do 24. minuta, kada je Barselona kod rezultata 46:47 zaigrala daleko bolje i do kraja treće četvrtine napravila je seriju 26:14 i u odlučujućih 10 minuta ušla sa dvocifrenom prednošću (72:61).

Stečenu prednost četa Ćavi Paskvala rutinski je sačuvala do kraja za vođstvo u polufinalnoj seriji.

Četiri igrača Barselona dala su po 17 poena - Huan Karlos Navaro (6 asistencija), Bonifis NDong, Erazem Lorbek (10 skokova) i Alan Anderson.

Kod Kahe laboral Mirza Teletović je upisao 23 koša (pet trojki), a dvocifreni su bili još Stanko Barać (17) i Marselinjo Uertas (17, 6 asistencija).

Doskorašnji kapiten Budućnosti Vladimir Dragičević na terenu je proveo manje od četiri minuta i nije uspio da poentira.

Drugi meč igra se u nedjelju takođe u Barseloni od 12.30 sati.