Majami za šampionski prsten sa Dalasom u reprizi finala iz 2006. (video)

Majami je savladao Čikago u gostima sa 83:80 i tako trijumfovao sa 4-1 u seriji za titulu u Istočnoj konferenciji.
62 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 27.05.2011. 08:03h

Košarkaši Majamija igraće protiv Dalasa u velikom finalu NBA lige – u noći između četvrtka i petka, Majami je savladao Čikago u gostima sa 83:80 i tako trijumfovao sa 4-1 u seriji za titulu u Istočnoj konferenciji.

Biće to repriza finala iz 2006. godine, kada je Majami, predvođen sjajnim Dvejnom Vejdom, slavio 4-2, i to nakon dva uvodna poraza.

Kada je Roni Bruer pogodio trojku za 76:64, na tri minuta i 53 sekunde do kraja, činilo se da Čikagu ne može izmaći pobjeda. Međutim, serijom trojki u finišu, Majami je uspio da preokrene i stigne do velike pobjede. U seriji od 19:4, Lebron Džejms i Dvejn Vejd su postigli po osam poena. Džejms je trojkom donio Majamiju izjednačenjenje, minut i sekundu prije kraja, da bi nakon toga postigao novi koš za vođstvo Hita od 81:79.

Derik Rouz je 26,7 sekundi prije kraja stao na liniju za slobodna bacanja, ali promašio je drugo i propustio priliku da izjednači. Boš je, sa druge strane, bio precizan sa penala i postavio konačan rezultat, pošto je šut za tri poena Rouza izblokirao Džejms.

"Ne osjećamo olakšanje, jer nas čeka mnogo posla. Imaćemo jedan dan da razmišljamo o plasmanu u finale, ali moramo brzo da se spremimo za Dalas. Ne shvatamo olako činjenicu da smo osvojili titulu u Istočnoj konferenciji", rekao je Džejms.

Majami je do pobjede predvodila "velika trojka" koja je i napravljena za osvajanje šampionskog prstena - Lebron Džejms je postigao sa 28 poena, imao 11 skokova i šest asistencija, Dvejn Vejd je dodao 21 poen, a Kris Boš 20 poena i 10 asistencija.

U domaćem timu Derik Rouz postigao je 25 poena, ali uz očajan šut iz igre (9-29), uz pet skokova i osam asistencija, dok je Luol Deng dodao 18 poena.

Veliko finale počinje u utorak, a prednost domaćeg terena ima ekipa sa Floride.

Finale Istočne konferencije: Čikago (1) - Majami (2) 80:83 (Rouz 25 p, 5 sk, 8 as - Džejms 28 p, 11 s, 6 as, Boš 20 p, 10 s, 4 bl)

(Miami slavio u seriji 4-1)