Košarkašice Crne Gore poražene od Hrvatske

U dodatnih pet minuta timovi su se smjenjivali u vođstvu, a Hrvatice su odlučujući koš postigle četiri sekunde prije kraja
Košarkašice pres, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 26.05.2011. 22:25h

Ženska seniorska reprezentacija doživjela je drugi poraz na turniru u Antaliji - „crvene” su u drugom kolu poslije produžetka poražene od Hrvatske 82:80 (14:12, 20:23, 17:22, 19:13, 12:10). Crna Gora u petak, posljednjeg dana turnira, igra protiv domaćina Turske.

Na početku posljednje četvrtine, izabranice Miodraga Baletića stekle su dvocifrenu prednost (61:51), koju su održavale sve do finiša.

Hrvatska je preokrenula 40 sekundi prije kraja, kada je povela 68:67, a 22 sekunde prije kraja vodila je 70:67.

Milka Bjelica pogodila je trojku šest sekundi prije kraja i donijela produžetak.

I u dodatnih pet minuta timovi su se smjenjivali u vođstvu, a Hrvatice su odlučujući koš postigle četiri sekunde prije kraja.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Milka Bjelica sa 21 poenom, Jelena Dubljević je upisala 19 koševa i 12 skokova, dok je Iva Perovanović postigla 16 pogodaka.

U redovima Hrvatske istakle su se Ana Lelaš sa 20 i Iva Slišković sa 17 poena.