Dalas uzvratio udarac

Domaći tim iz igre šutirao mizernih 35 odsto, za tri poena 17-1, a prvu postigao Rasel Vestbruk četiri minuta prije kraja
Dirk Novicki, Foto: REUTERS
Ažurirano: 22.05.2011. 08:56h

Nakon što ga je Oklahoma iznenadila u gostima, Dalas se brzo oporavio, uzvratio udarac i poveo u finalnoj seriji Zapadne konferencije.

„Gromovi” su imali katastrofalnu šuterski noć, ukupno su šutirali mizernih 35 odsto (74-27), a dali su svega jednu trojku iz 17 pokušaja i to Rasel Vestbruk četiri minuta prije kraja.

Prva zvijezda tima Kevin Djurent uklopio se u sivilo, trojke je šutirao 8-0, ukupno iz igre 22-7 i na kraju je dao 24 poena (bacanja 11-10), Vestbruk je bio tek nešto bolji sa 30 koševa (šut 22-8).

- Počeli smo loše utakmicu, Dalas je to iskoristio i došao do prednosti koju nismo mogli da stignemo. Mislim da smo propustili veliku šansu da finale preokrenemo u našu korist, ali ima još da se igra - rekao je trener Oklahome Skot Bruks.

Kod Dalasa Šon Merion i Dirk Novicki (šut iz igre 21-7) su dali po 18, a Džejson Kid i Džon Teri po 13 pogodaka.

Oklahoma je promašila 15 od prvih 19 šuteva, što su Maveriksi iskoristili i u drugoj četvrtini došli do 23 poena prednosti (35:12).

I u drugom poluvremenu gosti su imali vođstvo preko 20 poena, a onda je krenuo trzaj Oklahome da pokuša da napravi čudo, ali bez rezultata. Serijom 10:2 domaći tim je najavio da se budi, prišao je na minus šest (80:74) na pet i po minuta prije kraja, što je probudilo više od 18 hiljada navijača u „Oklahoma areni”.

Nedugo zatim Vestbruk je pogodio prvi trojku za Oklahomu nakon 16 promašaja za minus pet (88:83), a kada je 24 sekunde prije kraja Djurent pogodio za 85:89, bio je to najmanji zaostatak domaćina u ovom meču.

- U drugom poluvremenu nije nas išlo u napadu, tako da sam morao da preuzimam odgovornost kao što sam to radio posljednjih 13 godina. Ovoj ekipi je potrebno da ja pogađam i budem agresivan - istakao je Novicki.

Naredni meč igra se u noći između ponedjeljka i utorka u četiri sata po našem vremenu takođe u „Oklahoma areni”.

Rezultat: Oklahoma - Dalas 87:93 (Vestbruk 30 p, Djurent 24 p, 12 sk - Merion 18 p, Novicki 18 p, Kid 13 p, 6 sk, 8 as, Teri 13 p, 6 as) - rezultat u seriji 1-2.