Budućnost lako do pobjede

Samo u uvodna dva-tri minuta gosti su imali rezultatski priključak, a kako je vrijeme odmicalo Podgoričani su povećavali prednost, koja je u prvoj dionici iznosila 16 poena (23:7)
Ažurirano: 11.05.2011. 22:12h

Budućnost je opravdala ulogu favorita protiv Ulcinja i povela u polufinalnoj seriji plej-ofa. Samo u uvodna dva-tri minuta gosti su imali rezultatski priključak, a kako je vrijeme odmicalo Podgoričani su povećavali prednost, koja je u prvoj dionici iznosila 16 poena (23:7).

Gintaras Kadžiulis i Marko Simonović bili su akteri najljepše akcije na meču, kada je Litvanac bacio “alej up”, a 25- godišnje krilo efektno zakucalo za 25:11. Od sredine druge četvrtine vođstvo se kretalo od 18 do 26 razlike, što je najveća prednost na meču, koliko je bilo u 20. minutu (44:18).

Zadovoljni visokom prednošću, domaći igrači su u drugom dijelu smanjili ritam, a izabranici Nikole Milatovića zaigrali angažovanije, pa su do kraja treće četvrtine smanjili zaostatak na 13 poena (63:50). Trojkom Marka Mijovića i košem Miloša Đurišića, Ulcinj je u 32. minutu prišao na 66:57, što je razbudilo “plave” koji su veoma brzo stigli do plus 14 (73:59), za rutinski završetak meča.

Budućnost - Ulcinj 78:62

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 150. Sudije: Rutešić, Vojinović (Nikšić), Šundić (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 23:9, 21:11, 19:30, 15:12.

Budućnost: Mihailović 12, M. Popović 4, A. Popović 7, Barović, Otašević 3, Simonović 19, Kadžiulis 10, Dubljević 14 Đukanović, Šehović 7, Mugoša, Milošević 2.

Ulcinj: Latković, Đurišić 11, Tepavčević 4, Milošević 14, Radulović 4, Đurković 6, Jeftić 8, Klikovac, Mijović 2, Mihailović, Krstović, Mijajlović.