Mornar savladao Lovćen nakon drame

Cetinjani su imali dva posljednja napada za pobjedu, ali su u prvom izgubili loptu, a u drugom je Nemanja Radović izblokirao Stojanovića
52 pregleda 0 komentar(a)
KK Mornar, Foto: ARHIVA VIJESTI
Ažurirano: 11.05.2011. 22:12h

Ponovo su Mornar i Lovćen odigrali neizvjestan meč i opet su Barani, peti put ove sezone, stigli do trijumfa.

Od starta meča viđena je izjednačena igra u kojoj su domaći igrači na odmor otišli sa četiri poena prednosti (44:40). Nastavak je pripao Cetinjanima koji su preokrenuli rezultat i u odlučujućih 10 minuta ušli sa tri poena prednosti (63:60).

Lovćen je održavao vođstvo i u uvodnim trenucima posljednjeg kvartala, a Mornar je dva minuta prije kraja stigao do minimalne prednosti poslije koša Radoja Vujoševića (75:74). Uzvratio je trojkom Petar Stojanović za novi preokret (75:77), a trojku za trijumf pogodio je Ivan Jelenić.

Cetinjani su, doduše, imali dva posljednja napada za pobjedu, ali su u prvom izgubili loptu, a u drugom je Nemanja Radović izblokirao Stojanovića.

Mornar - Lovćen 78:77

Bar - Dvorana “Topolica“. Gledalaca: 500. Sudije: Dragojević, Jokić i Koljenšić (svi iz Podgorice). Rezultat po četvrtinama: 26:23, 18:17, 16:23, 18:14.

Mornar: Pešić 4, Damjanović 2, Sarajlija 2, Radović 12, Miković, Ljujić, Jelenić 22, Leković, Gagić 16, Vujošević 9, Ivanović 11, Kuveljić.

Lovćen: Stojanović 6, Latković, Boričić 8, Pavlićević 10, Vučurović 5, Martinić 8, Jevđić 10, Lopičić 20, Kandić 2, Koprivica, Todorović 6, Mijatović 2.