Budućnost potopila Mornar

Budućnost je, prema očekivanjima, lako savladala Mornar u zaostalom meču 1. kola Superlige.
Ažurirano: 06.05.2011. 22:18h

Budućnost je, prema očekivanjima, lako savladala Mornar u zaostalom meču 1. kola Superlige. Gosti su parirali aktuelnom šampionu samo u prvoj četvrtini, koja je poslužila „plavima” samo za zagrijavanje. U drugih 10 minuta Podgoričani su dokazali klasu i do odmora stekli 21 koš prednosti (49:28).

U drugih 20 minuta domaći sastav je rutinski odradio posao i stigao do devetog trijumfau u isto toliko mečeva. Marko Simonović sa 22 poena i pet skokova predvodio je Budućnost do trijumfa. Dvocifreni su bili još Bojan Dubljević (17 pogodaka, pet uhvaćenih lopti), Gintaras Kadžiulis (12) i Aleksa Popović (11). Kod Mornara najraspoloženiji za igru bio je Nemanja Radović sa 17 poena i 10 skokova.

Superliga 10. kolo (subota): Jedinstvo - Lovćen (18), Budućnost - Teodo (19). Ponedeljak: Mornar - Ulcinj (19).

Budućnost - Mornar 86:63 (18:15, 31:13, 14:19, 23:16)

Podgorica - Dvorana “Morača”: Gledalaca: 150. Sudije: Rutešić (Nikšić), Raičević (Bijelo Polje), Lakićević (Budva).

Budućnost: Mihailović 7, M. Popović 1, A. Popović 11, Barović 3, Otašević 2, Simonović 22, Kadžiulis 12, Dubljević 17, Đukanović, Šehović 4, Mugoša, Milošević 7.

Mornar: Pešić 3, Damjanović, Sarajlija 5, Radović 14, Miković, Perović, Jelenić 10, Leković 3, Gagić 13, Vujošević, Ivanović 15, Kuveljić.