Pobjede Budućnosti, Mornara i Ulcinja

Budućnost, Mornar i Ulcinj ostvarili su pobjede u utakmicama 7. kola Super lige za košarkaše.
85 pregleda 0 komentar(a)
KK Buducnost, Foto: SAVO PRELEVIĆ
Ažurirano: 28.04.2011. 00:45h

U derbiju kola, četvrti put zaredom ove sezone, košarkašima Mornara pošlo je za rukom da savladaju ekipu Lovćena. Ovim poslednjim trijumfom nad Cetinjanima, ekipa iz Bara, praktično je rezervisala mjesto u plej-ofu. Za razliku od Mornara, tim Mija Kadije, za plasman među četiri najbolje kipe moraće da se bori u narednom kolu.

Opet su za Cetinjane bile nezgodne prva dvije četvrtine, u kojima su gosti napravili razliku 12 koševa razlike (35:47). Lovćen kao da se probudio tek u drugom dijelu duela na Cetinju. Uspjeli su su domaći košarkaši lagano da se primaknu Baranima, pa čak i da u posljednjih 60 sekundi uđu sa prednošću od dva poena.(76:74). Ipak, Cetinjani nijesu umjeli da sačuvaju teško stečenu prednost. Prvo je Nemanja Radović postigao koš za izjednačenje, da bi nakon promašaja Martinić za tri poena, Jelenić samo nekoliko sekundi prije kraja, sa linije slobodnih bacanja, pogodio samo jednom, ali je to bilo dovoljno za pobjedu. Domaći, naime, nijesu uspjeli da iskoriste posljednji napad, tako da su Barani na kraju zasluženo slavili.

Budućnost je u Bijelom Polju savladala Jedinstvo 76:52 (19:12, 17:14, 22:5, 18:21) i ostvarila šestu pobjedu u isto toliko mečeva u Super ligi. Jedinstvo je i poslije sedmog kola na posljednjem mjestu na tabeli sa pobjedom i šest poraza.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Gintaras Kadžiulis sa 16 poena, dok su Filip Barović i Bojan Dubljević dali svoj doprinos sa po 10 poena.

Najzad, u Ulcinju je sve bilo poznato na poluvremenu - sjajnom igrom u drugoj četvrtini, tim Nikole Milatovića je slomio otpor Teoda (76:67) i praktično obezbijedio plasman u plej-of.

Lovćen – Mornar 76:77 (20:25, 15:22, 23:19, 18:11)

Cetinje - Stadion: na Obilića poljani. Gledalaca: 250. Sudije: Dragojević (Podgorica), Savović (Podgorica) i Kaluđerović (Nikšić).

Lovćen: Stojanović 11 (4-4), Latković, Boričić 8 (4-4), Pavlićević 2, Vučurović 13 (2-2), Martinić 12, Jevđić 9 (2-1), Lopičić 11 (5-3), Kandić 5 (3-3), Koprivica, Todorović 1 (2-1), Mijatović 4 (2-2).

Mornar: Pešić, Damjanović 7, Sarajlija 19 (5-5), Radović 14 (2-1), Miković, Perović, Jelenić 17 (4-3), Leković, Gagić 14 (5-4), Vujošević 6 (2-2), Ivanović, Kuveljić.

Ulcinj - Teodo 76:67 (21:20, 25:10, 13:17, 17:20)

Ulcinj - Dvorana „Bratstvo i jedinstvo”. Gledalaca: 250. Sudije: Rutešić (Nikšić), Jokić i Savović (Podgorica).

Ulcinj: Latković 4, Đurišić 14, Milošević 10, A. S. Radulović 6, Đurković 2, Jeftić 9, Klikovac, Mijović 13, Mihailović 2, Krstović, Mijajlović 16.

Teodo: Lučić, Bulatović 4, Pekić, Lazović 2, Bošković 11, Ćalić 7, Rondović 10, Subotić 8, Seferović 17, Mandić 8, Božović.