Budućnost ubjedljiva u Baru

Budućnost je pokazala pravo lice u derbiju 6. kola Superlige i u Topolici lako savladala Mornar 77:56.
Radost igrača Budućnosti, Foto: SAVO PRELEVIĆ
Ažurirano: 23.04.2011. 20:54h

"Ovaj meč je pokazao da smo brzo arhivirali epizodu sa fajnl- fora NLB lige, ali i da posjedujemo kvalitet koji uz dobar rad i adekvatan pristup može donijeti odbranu titule. Želimo da na najbolji mogući način krunišemo izuzetno uspješnu sezonu koja lagano ostaje za nama", istakao je trener Budućnosti Dejan Radonjić.

Podgoričani su od samog starta nametnuli žestok tempo i nakon prvog perioda stekli šest poena prednosti. U drugom periodu znatno jača odbrana Podgoričana i dobra rola razigranog Šćekića uticale su na to da gosti na isteku 18. minuta stignu i do tada najubjedljivije prednosti (20:35). Kuriozitet je da su košarkaši Mornara u drugoj četvrtini prvi koš postigli tek na isteku 15. minuta. Nakon minusa na poluvremenu od 15 poena, Barani su serijom 7:2 smanjili prednost rivala sredinom trećeg perioda na minus 10 (34:44). Međutim, od tog trenutka šampion je zaigrao znatno bolje i pred odlučujućih 10 minuta stekao kapitalnu razliku.

"Očekivali smo znatno uzbudljiviju i neizvjesniju završnicu, ali su gostujući košarkaši pružili zaista dobru partiju. Nama preostaje da u narednim mečevima izborimo što bolju poziciju pred plej-of", istakao je Đorđije Pavićević, trener Mornara.

Mornar – Budućnost 56:77 (16:22, 8:17, 18:21, 14:17)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 500. Sudije: Vojinović (Nikšić), Dragojević, Koljenšić (Podgorica).

Mornar: Pešić 6, Damjanović, Sarajlija 2, Radović 10, Miković, Ljuić 2, Jelenić 13, Leković, Gagić 7, Vujošević 2, Ivanović 9, Kuveljić 5.

Budućnost: Šćekić 15, Mihailović 7, Popović 2, Barović 1, Otašević 7, Simonović 15, Kadžiulis 2, Dubljević 13, Đukanović, Šehović 7, Nešović 2, Milošević 6.